in ,

Barış Sokak yeni görünümüne kavuştu

Narlıdere Belediyesi, ilçenin en işlek merkezlerinden olan Barış Sokak’ta, belediye imkanlarıyla sürdürdüğü yenileme ve yayalaştırma çalışmalarını tamamladı

baris-sokak-yeni-gorunumune-kavustu

Narlıdere’de, işlek cadde ve sokakları modernize etmek ve kullanıma daha uygun hale getirmek için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, esnafın ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Barış Sokak için sürdürülen yenileme ve yayalaştırma projesini tamamladı. Salgın sürecinin geçmesinin ardından, sokağın günü birlik ziyaretçi sayısını artırmak ve yeni bir ‘çarşı’ yaratmak için yapılan çalışmalarda altyapı eksikleri giderildi, kilit parke taşı ve su kanallarının döşemeleri gerçekleştirildi. Aydınlatma sistemlerinin de yenilenmesinin ardından Barış Sokak, Narlıdere’nin yeni “sevgi yolu” oldu. Çalışmalar yalnızca altyapı eksiklerini gidermekle de sınırlı kalmadı. Bina cepheleri tek tip boyandı ve peyzaj çalışmalarıyla sokağın çehresi tamamen değişti. Apartmanların balkonlarına çiçekler dağıtıldı.

“GÜZEL GÜNLERDE CIVIL CIVIL OLACAK”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Ülkemiz şuanda zorlu bir korona virüs sürecinden geçiyor. Bizler de Narlıdere Belediyesi olarak hem bu süreçte vatandaşlarımızın yanında oluyoruz hem de Narlıdere için çalışmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda başladığımız Barış Sokak projemizi tamamladık. Artık Barış Sokak Narlıdere’nin güzel bir sevgi yolu oldu. Şu sıralar baharın tadını doyasıya yaşayamıyoruz ama güzel günlere kavuştuğumuzda hem esnaf hem vatandaş kazanacak. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

altinordulu-husamettinden-gol-sozu

Altınordulu Hüsamettin’den gol sözü

alacatispor-93-yasinda

Alaçatıspor 93 yaşında