in ,

Barış Sokak’ın çehresi değişecek

Narlıdere’nin işlek noktalarında sağlıklaştırma çalışmalarına start veren Narlıdere Belediye Başkanı Engin, Barış Sokak’ta hazırlanan yenileme projesini mahalle sakinlerine tanıttı

baris-sokakin-cehresi-degisecek

Narlıdere’de, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları sokakları modernize etmek için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, esnafın yoğun olarak faaliyet gösterdiği Barış Sokak için de sağlıklaştırma projesi hazırladı. Sokağın, günü birlik ziyaretçi sayısını artırmak ve yeni bir ilçe merkezi yaratmak için yapılacak olan çalışmalar, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin tarafından esnafa ve vatandaşlara anlatıldı. Proje kapsamında kaldırım ve parke taşlarının, aydnlatma unsurlarının yenileneceği, bina cephelerinin ve tabelaların tek tip olacağı, peyzaj çalışmalarının yapılacağı, sokağa bisiklet parklarının da konulacağı belirtildi.

“HERKES KAZANACAK”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Narlıdere’yi daha modern ve daha güzel bir yaşam alanına dönüştürmek için çalışıyoruz. Narlıdere Metrosu bittiğinde, ilçemiz günübirlik turizmin merkezi olacak, bu doğrultuda şimdiden sokaklarımızı yeniliyor, geleceğe hazırlıyoruz. İki yıl içerisinde bambaşka bir Narlıdere yaratacağız Barış Sokak da güzel bir sevgi yolu olacak. Narlıdere’nin yeni merkezi halini alacak. Hem esnaf hem vatandaş kazanacak” dedi.

“DESTEKLİYORUZ”

Toplantıya katılan vatandaşlar da projeden son derece mutlu olduklarını dile getirerek “Narlıdere için yeni ve güzel şeylerin yapılması, hepimiz için mutluluk verici, destekliyoruz, belediyemize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

toprak-dede-hayrettin-karaca-vefat-etti

Toprak dede Hayrettin Karaca vefat etti

yucelden-daga-darbeli-cevap

Yücel’den Dağ’a ‘darbe’li cevap