in ,

Barış Sokak’ta “bahar havası”

Barış Sokak’ta sürdürülen yayalaştırma ve sağlıklaştırma çalışmalarında sona yaklaşan Narlıdere Belediyesi, 200 haneye, 300 adet saksı çiçeği hediye etti

baris-sokakta-bahar-havasi

Narlıdere Belediyesi, ilçenin en işlek merkezlerinden olan Barış Sokak’taki sağlıklaştırma ve yayalaştırma çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Altyapı eksikleri giderilen sokağın zemin parke döşemeleri bitti, aydınlatma üniteleri yenilendi. Belediye ekipleri, ilçenin yeni cazibe merkezindeki 200 haneye, -sosyal mesafeyi koruyarak- 300 adet saksı çiçeği armağan etti. Balkonları süsleyen sardunyalara en iyi bakan mahalle sakinlerine çeyrek altın hediye edileceği belirtildi. Barış Sokak için yapılanlar ve çiçek dağıtımı, Koronavirüs salgını nedeniyle stresli günler yaşayan vatandaşların yüzünü güldürdü. Mahalle sakinleri, Başkan Ali Engin’e teşekkürlerini iletti.

“YATIRIMLARIMIZA ARA VERMEDİK”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Ülke olarak zor ve sıkıntılı günler yaşıyoruz. Virüs salgını nedeniyle sosyal yaşamın durma noktasına gelmesi, insanların evlerinden çıkamaması elbette neşemizi kaçırdı. Biz bu süreçte, tüm -tedbirleri alarak- belediye imkanlarıyla sürdürülen yatırımlarımıza ara vermedik. Barış Sokak’ta çalışmaları neredeyse bitirdik. Vatandaşlarımıza da bir nebze moral aşılamak adına, balkonlarına çiçek armağan ettik. Hem onlar motive oldu kazandı, hem bizlerin yüzü güldü. Bahar geldi, buna ihtiyacımız varmış” dedi.

koronavirusu-yenen-genc-hekimden-immun-plazma-bagisi

Koronavirüsü yenen genç hekimden immün plazma bağışı

rasulaynda-turkiye-topraklarina-uzanan-tunel-bulundu

Rasulayn’da Türkiye topraklarına uzanan tünel bulundu