in ,

‘Başarı inanmakla ve güvenle mümkün’

Karabağlar Belediye Başkanı Selvitopu, semt merkezlerindeki çalışanlar ile yurttaşların yeni yılını kutladı, Dr. Kemal Tarım Dinlenme Evi’ni ziyaret etti

basari-inanmakla-ve-guvenle-mumkun

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nin Gediz ve Uzundere şantiyeleri, Dr. Kemal Tarım Dinlenme Evi ve Aşık Veysel Semt Merkezi’ni ziyaret ederek, çalışanların, yurttaşların yeni yıllarını kutladı.
Gediz Şantiyesi’ndeki kutlamaya, işçilerin yanı sıra DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, Belediye İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Ayhan Doğan, belediye başkan yardımcıları ve bürokratlar katıldı. İşçilerle birlikte pasta kesen Başkan Selvitopu, ekonomik açıdan zorlu bir yılı tasarruf önlemleriyle atlattıklarını söyledi. Hiçbir çalışanın belediyeden alacağı olmadığını belirten Başkan Selvitopu, “Önümüzdeki yıl da aynı istikrarı ve tasarruf önlemlerini devam ettireceğiz. Tüm zorluklara ve dar bütçemize rağmen, bir çok belediyeye oranla iyi durumdayız. İller Bankası’ndan gelen payımızda yüzde 5 artış oldu. Ülkede yaşanan enflasyon ise yüzde 30’lar düzeyinde. Karabağlar Belediyesi 2019’u en iyi şekilde tamamladı” dedi.

BİRLİKTELİK VURGUSU

Başkan Selvitopu, şunları söyledi:
“Başarı ancak birbirimize inanmakla, güvenmekle olur. Karabağlar’da bu var. Biliyorum ki sizler belediye başkanına inanıyor, güveniyorsunuz. Ben de bunu boşa çıkarmamaya çalışıyorum. Kimsenin haksız yere çalışanların alın terlerinden geçinmesine de izin vermeyeceğiz. Karabağlar’da başaramayacağımız hiçbir iş yok.”

DİNLENME EVİNE ZİYARET

Başkan Selvitopu daha sonra Dr. Kemal Tarım Dinlenme Evi’ni eşi Fügen Selvitopu’yla birlikte ziyaret ederek, burada kalanların yeni yılını kutladı. Dr. Kemal Tarım Dinlenme Evi Vakfı Başkanı Nurcan Tezol ve vakıf yöneticilerinin de yer aldığı ziyarette Selvitopu çifti, dinlenme evi sakinlerine karanfil ve çeşitli armağanlar verdi. Yeni yıl pastasının kesildiği ve birlikte şarkıların söylendiği ziyarette kısa bir konuşma yapan Başkan Selvitopu, “Dilerim 2020 yılı sağlık ve mutluluk getirir. Bugünlere gelirken hepiniz belirli görevlerde bulundunuz. O nedenle emeğiniz, hakkınız ödenmez. Ellerinizden öpüyorum” dedi. Selvitopu çifti Aşık Veysel Semt Merkezi’nde de ziyaret ederek, dikiş nakış ve çocuk bakımı eğitimi alan kursiyerlerin yeni yılını kutladı; onlarla fotoğraf çektirdi.

60-yillik-tecrubesiyle-tam-gaz-yola-devam

60 yıllık tecrübesiyle tam gaz yola devam

izmirde-yeni-yil-coskusu

İzmirliler yeni yıla Ozan Doğulu ile girdi