in ,

Başkan Arda: Canla başla çalışmaya devam edeceğiz

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Biz kendimizi bu yola feda etmişiz. Canla başla bütün belediye çalışanlarımızla birlikte çalışıyoruz. Belediyecilik anlamında bir şey söyleyemediklerinden siyaseten saldırıyorlar” dedi

baskan-arda-canla-basla-calismaya-devam-edecegiz

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla bugün savcılıkta ifade vermiş ve nöbetçi mahkemeye çıkarılmıştı. Hakim tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Başkan Halil Arda, yaşananların ardından Gaziemir Belediye Binası önünde basın açıklaması yaptı.

Kendisine destek için gelen herkese teşekkür eden Başkan Arda, “Sizlerin desteğiyle ve duasıyla ayaktayım. 1 yıl önce de sizlerin desteğiyle seçilmiştim. Kendi felsefemize göre yeni bir yapılanmayla devam ediyoruz. Göreve geldiğimde maaşlarımı ödeyemeyeceğimi söylemişlerdi. Bugün bir personelimizin bile bir kuruş alacağı yoktur. Kamulaştırma yaptık. Çivi çakmadı diyorlar, 6,5 milyon TL’ye 19 tane kamyon aldık, bu çivi değil mıhtır. Gaziemir’in tarihini yaşatmak istiyoruz. Gaziemir’in tesislerinin 20 yıllığına kiralanmasını istemiyoruz” diyerek sözlerine başladı.

Savcılığa ifade verme sürecini aktaran Halil Arda, “Savcılığa da ifademizi verdik, mahkemeye de. Tutuksuz yargılanacağımı belirttiler. Yurt dışı yasağı koymak istediklerini söylediler. Bu pandemi döneminde canla başla çalıştık. 2 bin 400 aileye gıda yardımında bulunduk. Eşim korona virüse yakalandı, süreç hakkında vatandaşımızı bilgilendirdik. Biz kendimizi bu yola feda etmişiz. Canla başla bütün belediye çalışanlarımızla birlikte çalışıyoruz. Belediyecilik anlamında bir şey söyleyemediklerinden siyaseten saldırıyorlar. Canımızıa kastettiler, bizi ancak cezaevine atarak durdurabileceklerini sanıyorlar. 91 yaşındaki annem üzüntü içinde benden haber bekliyor, müsadenizle onun elini öpmeye gidiyorum” dedi. Daha sonra belediye önünde Başkan Arda’yı yalnız bırakmayan vatandaşlar, “Dik dur eğilme, Gaziemir seninle” sloganları attılar.

karisinin-bogazini-kesen-adam-adalete-guveniyorum

Karısının boğazını kesen adam: Adalete güveniyorum

cumhurbaskanindan-sokaga-cikma-yasagi-aciklamasi

Cumhurbaşkanı’ndan sokağa çıkma yasağı açıklaması