in ,

Başkan Çiftçioğlu’ndan Tugay’a sert eleştiri: Virüs için yollanan parayı…

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, koronavirüs nedeniyle belediyenin gelirlerinin dibe vurduğunu açıklayarak, zor durumda olduklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a sert eleştirilerde bulundu.

baskan-ciftcioglundan-tugaya-sert-elestiri-virus-icin-yollanan-parayi
Başkan Çiftçioğlu, “Anlaşılan o ki Karşıyaka Belediyesi, 16 yıldır devam eden ve son bir yılda artan kötü yönetimin bir sonucu olarak, iflas bayrağını çekti. Bırakın İzmir’i, Türkiye’de bu bir ilk. Sayın Tugay, mazeretlerin arkasına sığınacaksa bu işi bırakmalı. Karşıyaka Belediyesi öyle kötü yönetiliyor ki, devletin ‘virüs ile mücadele et’ diyerek almadığı para ile çalışanların maaşı ödenecek. Virüsle mücadele için ise Sayın Tugay bağış istiyor” dedi.
Başkan İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka’daki 65 yaş üstü ve kronik hastaların temel gıda, temizlik ve ilaç ihtiyaçlarının karşılanması ve geliri kesilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza el uzatılması için kaymakamlık koordinasyonunda “Vefa Destek Grubu” oluşturulduğu ancak Tugay’ın hiçbir kurul toplantısına katılmadığını ifade etti.

İş bilmezliğin göstergesi

Tugay’ın açıklamalarının samimi olmadığını belirten Başkan Çiftçioğlu, “Devletimiz, 100 milyar lirayı aşan ekonomik destek paketi ile vatandaşımızın yanında. Tüm gelir kaynakları azalmışken bile ilave tedbirler alınıyor, hükümetimiz bu süreçte halkımıza güven vererek, dimdik ayakta duruyor. Tugay’ın koronavirüsle ilgili mücadelenin  üçüncü haftasında ‘dibe vurduk’ demesi, iş bilmezliğinin göstergesidir. Hani senin o anlattığın tasarrufların, hani senin gelecek planlaman? Mazeretlerin arkasına sığınacaksan bu işi bırak. İller Bankası’ndan gönderilen paradan %40 kesinti olmamasının sebebi hükümetimizin belediyelerin koronovirüs ile mücadele edebilmesi anlamında kaynak sağlamaktı. Belediyelere, doğrudan ek bir kaynak oluşturuldu. Bu para ile ihtiyaç sahibi insanlara, geliri kesilen ailelere yardım etmek amaç olmalı. Karşıyaka Belediyesi öyle kötü yönetiliyor ki, devletin virüs ile mücadele et diye almadığı para ile maaşlar ödenecek” dedi.

Belediyenin yaptığı üç çalışma var

Başkan Çiftçioğlu, şöyle devam etti: “Kendi bütçesinden insanına aş evi kuramayacak, yardım eli uzatamayacak bir belediyemiz var. İyi insan olmak iyi bir yönetici olmak anlamına gelmiyor. Allah bizi iş bilmez yöneticilerden korusun. Son 20 günden bu yana belediyenin yaptığı üç çalışma var. Kurumsal sosyal medya hesaplarından bakabilirsiniz. Sokakları yıkamak, pazaryerlerini dezenfekte etmek ve telefonlara çıkıp gelen talepleri Büyükşehir’e yönlendirmek. Böyle hassas bir süreçten geçerken, ilçemizde kurulan Vefa Destek Grubu’na bile katılmayan Tugay’ı kınıyorum. Oysa ki devletimiz bu komisyona ciddi kaynaklar ayırdı. Kaymakamımızın öncülüğünde ihtiyaç sahiplerine ulaşan tüm emniyet teşkilatımıza, kamu görevlilerimize ve Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum. Cemil Tugay, şüpheli gibi bireysel hareket ediyor. Artık bu kompleksinden kurtulmalı.”

saglik-calisanlarinin-cocuklarina-boyama-kitaplari-seti

Sağlık çalışanlarının çocuklarına boyama kitapları seti

karabaglar-kara-gun-dostu

Karabağlar kara gün dostu!