in ,

Başkan Doğruer öğrencilerle buluştu

Kınık Belediyesi, sınava girecek adayları rahatlatmak ve kafalarındaki soru işaretlerini azaltmak için VR teknolojisini kullanarak sanal gerçeklik gözlükleri ile üniversiteleri tanıttı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 18 – 19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sene rekor seviyede başvurunun alındığı Yükseköğretim Kurumları Sınavına Türkiye genelinde 3 milyon 243 bin 425 aday girecek.
Sınav öncesi adaylar oldukça heyecanlı.

Öğrencilerin heyecanına ortak olan Kınık Belediyesi, sınava girecek adayları rahatlatmak ve kafalarındaki soru işaretlerini azaltmak için VR teknolojisini kullanarak sanal gerçeklik gözlükleri ile üniversiteleri tanıttı. Adaylar, Kınık Belediyesi SAYEM (Sağlıklı Yaşam ve Eğitim Merkezi) Sanal Gerçeklik Laboratuvarında taktıkları sanal gerçeklik gözlükleri ile üniversiteleri inceleme fırsatı buldu.
VR teknolojisi sayesinde Üniversitenin koridorlarında dolaşan, sınıflarını, yurtlarını , yemekhanelerini sanki oradaymış hissi ile inceleyen üniversite adayları sanal gerçeklik gözlükleriyle farklı bir deneyim yaşadı .

Merkez ve etkinlik halkında bilgi veren Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, “Sağlıklı Yaşam Eğitim Merkezi Kınık Belediyesi ve Kınık Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kaymakamlık Oluru ile kurulmuş bir etüt merkezi. Sene başında tüm öğrencilerimize 7. Sınıf 8. Sınıf 11, 12.sınıflara bir deneme sınavı ile birlikte etap etap seviye belirleme sınıflarını kurduk.
Milli Eğitim Öğretmenleri Kınık belediyesinin bünyesinde öğretmenlerimizle birlikte sınava hazırlamak için bir merkez.
Bugün üniversite tanıtım günlerinde akademisyenler gelip üniversiteleri tanıttılar ve yeni bir teknoloji VR gözlüğü dediğimiz sanal gerçeklik laboratuvarında teknolojiyi kullanarak yaklaşık 20’ye yakın üniversiteye yerinden bakarak üniversiteleri ekipler tanıttı. “dedi

Sanal gerçeklik gözlükleri ile üniversiteleri inceleyen gençlerden Kübra Köçün ” güzel bir deneyim oldu gerçekten belediyemize teşekkür ediyoruz ” dedi . Sınavda ter dökecek olan öğrencilerden Bedriye Ertuğrul ise “üniversite hangi bölüm daha güzel olur benim için diye düşünmeye başladım diye ekledi. Öğrencilerden Berke Tokat ise “bu uygulama sayesinde ordaymışçasına üniversiteyi gezdim bence çok güzel uygulama başkanımıza çok teşekkür ederim “diyerek etkinlik hakkında bilgi verdi.

Kınık Belediyesi daha sonra üniversite adayları için Delez Yaşam Vadisinde moral ve motivasyon etkinliği düzenledi. Yiyecek ve içecek ikramı yapılan adaylar, müzik eşliğinde sınav öncesi stres atarak doyasıya eğlendi .

Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer sınav stresi içinde olan öğrencileri yalnız bırakmadı .

Öğrenciler ile bol bol sohbet eden Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, öğrenciler için düzenlenen moral ve motivasyon etkinliği hakkında da bilgi verdi. “Şimdi bu hafta sonu sınavımız var biliyorsunuz deniz yaşam vadisi dediğimiz bizim kendi belediyemizin sosyal tesislerinde bu gençlerimizi ağırlıyoruz daha sonra bir rehberlik öğretmeni geliyor ki bir tanesini 2 gün önce ben de dinledim

Gültepe Rumeli Şenliği Konak’ta Balkan rüzgarı estirdi

baskan-surekliden-iesob-ve-oda-ziyaretleri

Başkan Sürekli’den İESOB ve oda ziyaretleri