İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkan olarak seçildiği Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) seçiminde, İzmir’den Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de ilk kez bir ilçe belediye başkanı olarak birliğin encümen üyeliğine seçilerek tarihte bir ilke imza attı.

Başkan Ahmet Aras söz verdi, o otogar yolu açıldı Başkan Ahmet Aras söz verdi, o otogar yolu açıldı

Tbb Seçim (7)

Türkiye Belediyeler Birliği’ne (TBB) yaşanan seçim sonrası Ankara’dan Efes Selçuk'a mesaj gönderen Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, “Türkiye Belediyeler Birliği seçimi gerçekleşti. Biraz önce seçim sonuçları açıklandı. Türkiye Belediyeler Birliği’nin artık yeni Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’dur. Encümen azaları, başkan vekilleri ve divan katipleri de dahil olmak üzere hepsi bu seçimde belirlendi.  Heyecanlıyım. Çünkü hem Efes Selçuk anlamında hem de İzmir anlamında Sayın Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Belediyeler Birliği’nde artık söz sahibi olabilecek olması daha çağdaş, daha adaletli, daha eşitlikçi bir yerel yönetim anlayışı açısından önemli bir fırsat. Bu noktada encümen azası olarak belirlenmiş olmam da ayrıca bizler için büyük bir gurur” dedi.

Tbb Seçim (10) (1)

TEK TEK TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, “Ben bu anlamda Sayın Genel Başkanım Özgür Özel’e, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay’a ve beni bu göreve layık gören tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.  Ekrem Başkanımızla ve tüm üyelerimizle birlikte güzel işlere imza atmayı diliyorum. Sosyal demokrat belediyeciliğini Türkiye’ye anlatmak bizlere nasip olduğu için çok mutluyum. Ankara’dan selamlar” ifadelerini kullandı.

Tbb Seçim (9)

Kaynak: Bülten