in ,

Başkan Gruşçu’dan gençlik vurgusu

cagri-gruscudan-genlik-vurgusu

Adaylık konuşmasında ‘gençlik’ vurgusu yapan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, “Bu kongreden çıkan sonuç Türkiye’yi besleyecek. Türkiye çok ağır şartlarla boğuşuyor. Ekonomi ne yazık ki yerlerde sürünüyor.  Bu kongrede 1973 ruhunu yansıtmak zorundayız.

O kongredeki ruh ile Türkiye’de 1974 iktidar olduk. 2023’te neden olmayalım? Bu salonda birlikte olalım, birlikte çıkalım. Hedeflerimiz büyük. Bu salondan birlikte çıkarsak, Türkiye’ye çok büyük bir mesaj vermiş olacağız. Bu kongrede ilçe kongresi yaşamak zorundayız. Bu da güçlü bir il kongresini gerçekleştirmemize sebep olacak. Güçlü bir il kongresi güçlü bir kurultay yaşamamıza neden olacak. Güçlü kurultay, güçlü bir Türkiye yaratmamıza sebep olacak. Biz son iki yılda bunları gerçekleştirdik. İyi bir çalışma ile bunu yeniden taçlandırmalıyız. Başkan Batur’a çok teşekkür ediyorum. Kendisi hiçbir zaman sahada bizi yalnız bırakmadı biz de onu yalnız bırakmadık. Çünkü biliyorduk ki başarı böyle gelecektir. Bir yola çıktık beraber, hiç kopmadık. 23 Aralık’tan itibaren yeni bir hikaye yazmaya başlayacağız. Konak tarihinin en yüksek oyunu yüzde 64 oy aldık. 111 mahallenin 84’ünde birinci çıktık. Hep ikinci, üçüncü çıktığımız mahallelerde bu sefer hep birinci çıktık.  Artık yeni söylemlere ihtiyacımız var.  Yani yeni argümanlarla yeni enstrümanlara buluşturmamız gerekiyor. Bunu da gençlerle yapacağız. Kapısı açık genç bir başkan. O kapı kapanmayacak. Size söz veriyorum. 23 Aralık sabahı Ahmet Ağabey’i arayacağım. Ahmet Ağabey gel beraber çalışalım, beraber yürüyelim diyeceğim. Çok güzel bir aile kurduk. nasıl alinize sahip çıkıyorsanız ben de yanınıza geleceğim, birlikte yöneteceğiz. Bana evladınız gibi sahip çıktın. Gençlere sahip çıkın. 35 yaşında genç pırıl pırıl bir kardeşinizim. Kardeşinize sahip çıkın” diye konuştu.

‘KAVGA ETMEYECEĞİZ’

“Kimse beklemesin aramızda kavga çıkmayacak” diyerek sözlerine başlayan Karadağ, “Bu başarıyı güzellikle noktalayacağız. Herkese tekrar teşekkür ediyorum. Çağrı kardeşim beni ayın 23’ünde arayacağını, birlikte çalışacağımızı söyledi.Beklerim, kendisinden çalışmalarımıza desteğini bekliyorum. Ben Atatürk’lerden Deniz’lerden bahsettim diye sende bunları savunmaya başladın, teşekkür ediyorum, benden daha iyi sahip çık” dedi.

Kimseden korkumuz yok

“Sevgili arkadaşım Çağrı Gruşçu kendisi yaş olarak benden küçük olduğu için gençliğin önemi vurgusunu yapıyor” diyerek sözlerini sürdüren Karadağ, “Saygı duyuyorum. Benden gençti. Benden genç olduğu için gençlerin önünü açacağı söylemini kullanıyor. Ama yönetici olacak başkan seçilmiş başkan olacak. Atanmış başkan değil. Biz yönetici olan kişinin yönetilen değil yöneten olmasını istiyoruz. Bu arada pek çok demeciyle belediye başkanımız için tecrübeli ifadesi kullanıyor. Demek ki tecrübe de önemliymiş, teşekkür ederim. Atatürk’lerden bahsediyorum, Deniz’lerden bahsediyorum. Biz sadece onlara layık olmaya çalışırız. Onlar kim biz kim. Beni onların mirasçısı olarak görüyormuş. Sen onların mirasçısı değil misin, sen de ol. Ne mutlu bizlere ki Atatürkümüz var, ne mutlu ülkeme ki Denizler gibi yiğitler var. Dolayısıyla bu yiğitlere sahip çıkmak da yürek ister. Bizler de ömrümüzün sonuna kadar sahip çıkacağız. Kimseden korkumuz yok” diye konuştu.

CHP-Konak-Ahmet-Karadag

‘SAYGI DUYUYORUM’

Kamu gücü ile delegelerin satın alınmaya çalışıldığını iddia eden Ahmet Karadağ, “Bu çok çirkin bir şey. Ben hiçbir güce miracat etmedim ve kullanmadım. Ancak adaylığımı açıkladıktan sonra bana destek veren partiye ömrünü veren bşr yığın insandan destek aldım. Bana gurur verir, ne yapayım. Çalışma grubumda pek çok değerli insan var. ‘Bunlar birinci toplantıda kavga ederler’ dediler. Hayır iktidara gidiyoruz. Bu arkadaşların hiçbiri kavga etmeyecek, hepsi özveri ile çalışacak dedim. Çalıştılar. Belediye başkanımızın bir açıklaması var, “Ben oyumu Çağrı Gruşçu’ya vereceğim” demiş. Belediye başkanımız bir delegedir, saygı duyuyorum. Birlikte çalıştıkları dönem için ah de vefa duyuyor olabilir. Ancak bunu basınla paylaşılması malzeme oldu. Parti ile irtibat kuran delegeler üzerinde psikolojik bir etkisi olduğu inancındayım ama hiçbir delegemiz buna uymayacaktır. Delegemizin kendi görüşü var. Buradan birimiz başkan olarak çıkacağız. Öteki de hiç kuşkusuz diğerine destek olacak. Ben çıkarsam Abdül Bey benimle çalışmayacak mı? Cevabı vereyim, kendisi de örgütüm kimi seçerse onunla çalışacağım’ dedi. Teşekkür ediyorum, doğrusu da budur” dedi.
Son olarak, “Her zaman her yerde birlikte olacağız, iktidar olacağız” diyen Karadağ, “Parti içindeki hoşgörüyü artıracağız. Gücümüzü iktidar olmaya saklayalım. Ben değil; biz varız” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ

izmirliler-zuhal-olcay-konseriyle-costu

Zuhal Olcay, İzmirlileri coşturdu

izmirde-feciz-kaza

 İzmir’de otomobil şarampole yuvarlandı: 2 yaralı