in ,

Başkan Gümrükçü, Kılıçdaroğlu ile görüştü

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti

baskan-gumrukcu-kilicdaroglu-ile-gorustu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çiğli Belediyesinin kendi imkanları ile ürettiği solunum cihazını inceledi.

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’ndeki makamında Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü‘yü kabul etti. Görüşmeye, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da katıldı.

Görüşmede, Çiğli Belediyesi’nin kendi imkanları ile ürettiği solunum cihazı Kılıçdaroğlu’na tanıtıldı. Kılıçdaroğlu’na cihazın diğer türevlerinin İtalya ve İsrail’de yapıldığını ancak olabildiğince az fonksiyonlu bir çalışma sonucu üretildiği bilgisi verildi. Başkan Gümrükçü, “Kriz bir anda parlayınca ellerindeki cihaz yetmemeye başladı ve ithalatı yasakladılar. Almanya, Türkiye’ye vermedi ve kısıtlandı. Kendi imkanlarıyla yapılan bu cihazla Türkiye, dünyanın 6. ülkesi” dedi. Kılıçdaroğlu da cihazın çalışma şeklini inceledi.

700 liraya üretildi

Gümrükçü, ürettikleri cihazı daha önce basın toplantısı ile tanıtmıştı. 7 ile 10 bin dolar arasında değişen taşınabilir solunum cihazı 700 TL maliyetle üretildi. Çalışmalar doktor ve anestezi uzmanlarıyla yürütüldü. Yapılan cihazda basınç ve zaman ayarlanabiliyor. Cihaz, hastayı ya da bulaşı olan kişiyi hayatta tutmaya yardımcı oluyor. Motor ileri geri yaparak hava basıncını sağlıyor. Taşınabilir ve elektrik olmadan çalışabiliyor. Hastanın yaşına göre de ayarlanabiliyor. Hızlı ve uygun maliyet ile üretilebiliyor.

ANKA Haber Ajansı

feto-suphelisi-dolapta-yakalandi

FETÖ şüphelisi dolapta yakalandı

icisleri-bakanligindan-nikah-genelgesi

İçişleri Bakanlığı’ndan ‘nikah’ genelgesi