in ,

Başkan İduğ: “Bir gülücük tüm yorgunluğa değer”

Bornova Belediyesi, Bornovalılar için başlattığı evlere ekmek ve yiyecek servisini aralıksız sürdürüyor

baskan-idug-bir-gulucuk-tum-yorgunluga-deger

Bornova Belediyesi Cuma gecesi geç saatlerde ilan edilen iki günlük sokağa çıkma yasağının ardından özel ekipler kurarak acil ihtiyaçlarını karşılayamayan Bornovalılar için başlattığı evlere ekmek ve yiyecek servisini aralıksız sürdürüyor.

Ancak özellikle küçük çocukları sahibi ailelerin daha farklı ihtiyaçların öne çıkmasıyla harekete geçen belediye ekipleri, Bartu bebek için bebek bezi, 4 yaşındaki Melis için de eve süt götürdü. Bornovalının yüzündeki bir gülücüğün tüm yorgunluklara değeceğini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Her bir ihtiyacı karşıladığımızda, her sorunu çözdüğümüzde mutluluğumuz artıyor. Belediyemiz varsa, bugünler için var. Mesai arkadaşlarım tüm güçleriyle Bornovalının rahatı ve mutluluğu için çalışıyor. Minik Melis’in sütüne kavuştuğunda yüzündeki ifade bize bütün yorgunluğumuzu unutturdu. Biz yanınızdayız Bornova, hiç endişe etmeyin” dedi.

Pasta ve kutlama başkandan

Diğer yandan 14 yaş doğum günü yasağa denk gelen Doğukan Yavuz’a, Başkan İduğ’dan pasta ve kutlama süprizi geldi.

Cuma gecesi sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin üzerine Başkan İduğ, sosyal medya üzerinden kendisine ulaşan baba Erkan Yavuz’un, “Yarın benim oğlumun doğum günü sokağa çıkamadığımız için pasta alamadık. Oğlumu sevindirirseniz çok mutlu oluruz” şeklindeki mesajına duyarsız kalmadı.

Açık olan fırınlardan pasta bularak Mevlana Mahallesi’nde oturan ailenin evine yollan Başkan İduğ, Doğukan’ı görüntülü arayarak doğum gününü de kutladı. Doğukan’dan derslerinden geri kalmamasını isteyen Başkan Mustafa İduğ, şifre hediye ederek, “Okulların kapalı olduğu bu dönemde Dijital Sınıf’tan mutlaka yararlan” dedi.

Doğum günü pastasını, babası, annesi ve kız kardeşleri ile birlikte kesen Doğanlar Hacı Yaşar Kandur Ortaokulu 8 sınıf öğrencisi Doğukan, mutluluğunu; “Doğum günümü yapamayacağız diye üzülmüştüm, başkanımız sayesinde kutlayabildim. Şimdi çok mutluyum” sözleriyle dile getirdi.

Can dostlar unutulmadı

Bornova Belediyesi yasak günlerinde sokak canlarını da unutmadı. Korona tedbirleri nedeniyle yiyecekleri azalan sokak hayvanlarına her gün mama bırakan Bornova Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma yasağı nedeniyle mama miktarını ve yerlerini arttırdı.

goztepe-teknik-direktoru-ilhan-palut-kulupler-artik-ozune-donecek

Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut: Kulüpler artık özüne dönecek

aliagadaki-yasakta-can-dostlar-unutulmadi

Aliağa’daki yasakta can dostlar unutulmadı