in ,

Başkan Kılıç’tan “ekmek” mesaisi

Sokağa çıkma yasağının ilk saatlerinden itibaren 48 saatlik yasak boyunca alarma geçen Buca Belediyesi, kent merkeziyle beraber köylere çıkarma yaptı

baskan-kilictan-ekmek-mesaisi

Koronavirüs salgınına karşı İçişleri Bakanlığı tarafından alınan sokağa çıkma yasağı kararının uygulandığı ilk saatlerden itibaren vatandaşların mağduriyet yaşamaması için birimlerini teyakkuza geçiren Buca Belediyesi, kent merkezinin ardından kırsala ağırlık verdi.
Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç’ın ekibin başında koordine ettiği çalışmalar kapsamında Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, önceliği dezavantajlı mahallelere vererek sabah ve akşam olmak üzere günde iki seferde 40 binin üzerinde ekmek dağıtımı gerçekleştirdi.

KAPILARA EKMEK ASTI, ERZAK DAĞITTI

Kent merkezindeki çalışmaların ardından Buca’nın köyleri, Kaynaklar, Belenbaşı, Kırıklar, Karacaağaç, Doğancılar’da ihtiyaçların karşılanması için özel çalışma yürütüldü. Başkan Kılıç’ın bizzat yönettiği çalışmada öncelik içerisinde fırın olmayan yerlere verildi. Evleri kapı kapı dolaşan Kılıç, evlerin kapılarına ekmek astı. Ekmek dağıtımının ardından muhtarlar tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi hanelere erzak paketleri bırakıldı.

KÖYLERDE İLAÇ EKSİĞİ BELİRLENDİ, TEDARİK EDİLDİ

Kılıç, çalışmalar başlamadan önce kırsaldaki mahallelerin muhtarlarını teker teker arayarak ihtiyaçların belirlenmesini istedi. Ekmek ve erzak eksiğinin yanı sıra köylerdeki maske, eldiven, dezenfektan eksiğini soran Kılıç, malzeme tedariği sağlattı. Eksiklerin ardından köylerdeki hemşehrilerin ilaç ihtiyacının olup olmadığını soran Kılıç, ihtiyacı olan vatandaşların ilaçlarının eczanelerden tedarik edilerek ulaştırılmasını gerçekleştirdi.

FIRIN OLMAYAN KÖYLERE AĞIRLIK VERDİK

Çalışmalar hakkında konuşan Kılıç, “Buca’nın köylerinin büyük bir bölümünde fırın yok. Onun için köylerimize ağırlık verdik. Ücretsiz olarak dağıtım gerçekleştiriyoruz. Sokağa çıkma yasağı devam ettiği sürece ekmek dağıtımımıza devam edeceğiz. İlk olarak sosyal yardım ekiplerimizle başlatılan erzak dağıtımı şimdi de devam ediyor. İlk etapta 20 bin paket erzağı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bundan sonra da yardımlarımız devam edecek. Bu süreci hep birlikte atlatacağız” ifadelerini kullandı.

evrensel-dusman-3-farkli-yeni-tur-ile-saldiriyor-iste-koronavirusun-mutasyon-haritasi

Evrensel düşman 3 farklı yeni tür ile saldırıyor, işte Koronavirüsün mutasyon haritası!

bayrakli-yasayan-7-yasindaki-ali-arasa-polis-ekiplerinden-dogum-gunu-surprizi

Bayraklı’da yaşayan 7 yaşındaki Ali Aras’a Polis ekiplerinden doğum günü sürprizi