in ,

Başkan Koştu’dan o iddialara yanıt!

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Mehmet Gönenç tarafından iddia ile dile getirilen “Hasta Yakını Konuk Evi’nin Sağlıkçılara Verilmediği” açıklaması üzerine açıklama yaptı

baskan-kostudan-o-iddialara-yanit

Bergama Belediyesi eski Başkanı Mehmet Gönenç tarafından iddia ile dile getirilen “Hasta Yakını Konuk Evi’nin Sağlıkçılara Verilmediği” açıklaması üzerine Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu tarafından açıklama yapıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de zorlu bir süreç yaşandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bu dönemde cephede en önde mücadele eden sağlıkçılarımızın her zaman yanındayız. Söz konusu ‘Hasta Yakını Konuk Evi’ 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yakın eksikleri giderilmeden, Yapı Kullanma İzin Belgesi alınmadan Sayın Mehmet Gönenç tarafından şov yapılarak güya açılış yapılmıştır. Eksiklerini gidermek ise kamuda süreklilik esasıyla tarafımızca yapılmaktadır. Hal böyleyken ortaya çıkan Koronavirüs salgını nedeniyle söz konusu bina 2941 sayılı Seferberlik ve Savaş Hali Kanunu, 7126 sayılı Sivil Müdafaa Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 38.maddesi ‘m’ bendi gereği protokolle 20.03.2020 tarihinde Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi’ne ‘Karşılıklı Yardım ve İşbirliği’ çerçevesinde tahsis edilmiştir. Söz konusu bu tahsisin yapıldığını ayrıca 23 Mart 2020 tarihinde Sayın Tunç Soyer başkanlığında ilçe belediye başkanlarının katılımıyla İzmir’de yapılan ‘Koronavirüs’ gündemli toplantıda da ifade etmişliğim vardır. Tahsis edilen binanın ne zaman kullanacağı ise hastanemiz yönetimi inisiyatifindedir. Sayın Gönenç açıklama yapmadan önce bize sorsaydı tahsisin yapıldığını söylerdik. Şov uğruna bu sıkıntılı günlerde sağlıkçılarımızın moralini bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Daha önce Belediye Başkanlığı yapmış olan Gönenç’i de sorumlu davranmaya davet ediyorum. Gerçekle ilgisi olmayan bu açıklamayı doğru bilgilendirme adına düzeltir, kamuoyuna saygılarımı sunarım.” dedi.

Ne olmuştu?

Bergama Belediyesi eski Başkanı Mehmet Gönenç İnstagram hesabında; “Bergama Belediyesi Hasta Yakınları Konuk Evi 2019 yılı Mart ayında tamamlanarak hizmete açıldı. Ancak ne yazık ki açılışından yaklaşık on gün sonra göreve başlayan yeni yönetim tarafından hasta yakınlarının kullanımına açılmadı. Her seferinde yeni bahaneler üretildi. Burada gördüğünüz fotoğraflar açılış günü çekildi. Yani tesis o günden bu yana hizmet vermeye hazır. En azından bu zorlu süreçte Bergama Necla Mithat Öztüre Devlet Hastanesinde görev yapan Sağlık Çalışanlarına tahsis edilmesi istendi, ancak somut bir gelişme olmadı. Hastanenin burnunun dibindeki tesis boş tutulurken Kaymakamlık şehrin diğer ucundaki Öğretmen Evi’ni tahsis etmiş! İnat mı iş bilmezlik mi bilmiyorum. Yazık çok yazık…” demişti.

altay-ligin-bitmesini-istiyor

Altay ligin bitmesini istiyor

pazara-dezenfekte-tuneli

Pazara ‘dezenfekte tüneli’ kuruldu