in ,

Başkan Oran’dan “Kanal Çeşme” açıklaması

Çeşme Yeni Turizm Alanı Yatırım Projesi olarak hazırlanan ve Kanal Çeşme adıyla bilinen proje hakkında Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’dan açıklama geldi

baskan-orandan-kanal-cesme-aciklamasi

13 Eylül 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 1532 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan 178 parsel SİT arazisinin statüsü değiştirildi. 25 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete’de ise 2054 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Çeşme’de 178 parsel arazi ‘acele’ kamulaştırıldı.

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Suudi Arabistan merkezli Albassam Group’un ‘Çeşme Yeni Turizm Alanı Yatırım Projesi’ adı altında hazırladığı projeye ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Çeşmeli’nin malını ham yaptırmam!”

“Çeşme halkının seçilmiş başkanı (Şehr-i Emin’i) olarak Çeşmemizi ileriye taşıyacak her türlü turizm yatırımının takipçisi ve destekçisi olmak görevimdir.

Ancak; Çeşme’nin ve Çeşmelinin haklarını kimsenin (özellikle de yabancıların) ham yapmasına veya bu konuda spekülasyon yapılmasına göz yummam, yumamam. Buna müsaade etmem.

Bu çerçevede Turizm Bakanlığımızca gündeme getirilen, Turizm Yatırım Alanı Projesi’ne ilişkin düşüncemizi; partimin yetkili kurullarının bu konudaki değerlendirmelerini,bakanlığımız yetkililerimizce tarafımıza yapılacak bilgilendirmenin ardından kamuoyumuzla paylaşacağımı saygıyla bildiririm.”

cin-turkiyeden-ikiyuz-milyon-maske-talep-etti

Çin, 200 milyon maske talep etti

beyin-tumoruyle-mucadele-eden-cift-yardim-bekliyor

İzmir’de beyin tümörüyle mücadele eden çift, yardım bekliyor