in ,

Başkan Özçınar ihtiyaç sahiplerini unutmadı

Kiraz Belediyesi, günde 200 aileye sıcak yemek dağıttı, bin 500 aileye de gıda yardımı yaptı

baskan-ozcinar-ihtiyac-sahiplerini-unutmadi

Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor durumda kalan ailelerin yardımına Kiraz Belediyesi koştu.
Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, virüsün yayılmaya başlamasından itibaren Kiraz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile irtibata geçerek zaten daha önce de dar gelirli ailelere yaptıkları yardımı genişletti. Başkan Özçınar belirlenen 200 aileye her gün sıcak yemek yardımı yaparken, belirlenen bin 500 aileye de bu olağanüstü durum bitene kadar gıda yardımı başlattı.
Başkan Özçınar daha önce de dar gelirlilerin yanında olan Kiraz Belediyesinin bu olağanüstü durumda da yanında olduğunu belirterek, “Bu süreçte önce temizliğe önem vererek ve Kiraz’ın her yerini dezenfekte ederek bu işe başladık. Daha sonra ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfıyla işbirliği içinde onlardan gelen dar gelirli vatandaş listesiyle bu vatandaşların hepsine yardım başlattık.
Şu an 200 aileye her gün sıcak yemek veriyoruz. Bin 500 aileye de gıda yardımı başlattık. Bu rakamlar ileri günlerde artabilir. Vatandaşımızın ihtiyacı bitene kadar bu yardımlar devam edecek” dedi.
Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri geride bırakacaklarını belirterek, vatandaşların evde kalma çağrılarına kulak vermesini ve mümkün olduğunca kurallara uyulmasını istedi.

bucada-kanli-infaz

Buca’da sokak ortasında kanlı infaz!

tire-ticaret-odasi-burs-odemelerini-kesmedi

Tire Ticaret Odası, burs ödemelerini kesmedi