in ,

Başkan Özçınar: ‘Taş ocağı için beni geçmeliler!’

Kiraz’ın Bahçearası ve Cevizli Mahallesi arasında kalan arazide taş ocağı kurulacağı iddialarına bir tepki de Belediye Başkanı Saliha Özçınar’dan geldi

baskan-ozcinardan-buyuksehirin-ezikligi-cikisi

Kiraz’ın Bahçearası ve Cevizli mahallerinin arasında kalan dağlık bölgede maden ocağı kurulacağı iddiaları bölge halkını huzursuz etmiş, vatandaşlar “Bu olaya asla izin vermeyeceğiz” diyerek iş makinelerinin önünü kesmişlerdi. Tartışmalar kent kamuoyuna da yayılmış ve çeşitli kesimlerden sesler yükselmişti.

Konunun odağına yerleşen ve yaşananları bire bir bölge sakinlerinden dinlediğini vurgulayan CHP Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, yardım için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Ege Telgraf’a konuşan Çetinkaya, “Bu işin siyasetle hiçbir ilgisi yok ancak ben elimden geldiğince destek olacağım. Milletvekillerimizle de görüştüm. Önümüzdeki günlerde onlar da alana gelip incelemelerde bulunacak. Köylünün yaşam alanına, doğasına, ekonomisine sahip çıkacağız” duyurusu yaptı. Konuyla ilgili bir açıklama da Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’dan geldi.

Ege Telgraf’ın sorularını yanıtlayan Başkan Özçınar, “Durumu öğrendiğim anda direkt harekete geçerek gerekli görüşmeleri yaptım. Orada vatandaşımızın sağlığı her şeyden önce geliyor. Sağlığa zararlı bir şey yapılacaksa biz de bunu istemiyoruz. Şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelecek sonucu bekliyorum. Onlar, vatandaşımızın talebi olursa yanlarında olacaklarını beyan etti. Biz üstümüze düşen girişimlerde bulunduk. İnşallah orada çevreye zarar verecek herhangi bir işlem yaptırmayacağız” müjdesini verdi.

‘MÜCADELE VERDİM’

Mevzubahis arazinin 2B kapsamında olduğunun da altını çizen Başkan Özçınar, “Orman arazisinde kapsayan bölgeleri de mevcut. Kaymakamlığımız giderek gerekli görüşmeleri yaptı. Pandemi nedeniyle alana gidip vatandaşı bir araya getirmek istemiyoruz. Allah korusun, oradaki en ufak bir toplantıda virüsün yayılması bizim için sıkıntı olacak. Ancak muhtarımızla, oradaki vatandaşlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Kirazlılar’ın benim ne düşündüğümü açıkça bildiğini düşünüyorum. İlçemizde açılan fabrikalardan tutun da, doğayı zehirleyebilecek, çevreye zarar verebilecek hiçbir şey istemedim. Tabii, böyle durumlarda ‘Yapılsın’ diyen kesimler de mutlaka olur ama çevreye zararı dokunabilecek her neyse sonuna kadar karşısında olacağım. Daha önce bunun mücadelesini de verdim. Biliyorsunuz, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin burada çöp dökme alanı yapacak diye bir isyanım da olmuştu. Ben bu topraklarda büyüdüm, bu toprakların çocuğuyum. Kimsenin doğamıza, tabiatımıza zarar verebilecek bir iş yapmasına asla izin vermem. Taş ocağı için önce beni geçmeliler” ifadelerini kullandı.

‘TAVRIM DA BELLİ…’

Son olarak, Kirazlılar’a ‘Müsterih olun’ çağrısı yapan Başkan Saliha Özçınar, “Geçtiğimiz hafta temsilcilerimizle de görüştük. Bununla ilgili şu anlık abartılacak ya da büyütülecek bir şey yok. Benim tavrım da belli duruşum da belli… Sosyal medyadan, oradan ya da buradan açıklama da yapabilirdim ama ben doğrudan bakanlığı arayıp istemediğimi dile getirdim. Yaptırmayacağım” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

izmirde-sahte-icki-icen-9-kisi-hastanelik-oldu-7si-cok-agir

İzmir’de sahte içki içen 9 kişi hastanelik oldu, 7’si çok ağır!

tarihi-kemeraltina-kara-kis-geliyor

Tarihi Kemeraltı’na “Kara kış” geliyor!