in ,

Başkan Soyer, çocuklarla yüzdü

Sporda fırsat eşitliği vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “dezavantajlı mahallelerde” hizmete alınan üç portatif havuzdan biri olan Bornova Meriç Mahallesinde çocuklarla yüzdü

baskan-soyer-cocuklarla-yuzdu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in sporda fırsat eşitliği vizyonu doğrultusunda su sporlarını teşvik etmek için “dezavantajlı mahallelerde” kurduğu üç portatif havuzla çocuklara yüzme öğretmeye devam ediyor. Konak Altınordu Mahallesi, Gaziemir Emrez Mahallesi ve Bornova Meriç Mahallesindeki portatif havuzlarda çocuklar 2 ay boyunca yüzme eğitimi alacak. Başkan Tunç Soyer de Bornova Meriç Mahallesinde kurulan portatif havuzda çocukları ziyaret etti. Çocuklarla birlikte havuza giren Soyer, eğitim öncesi yapılan ısınma hareketlerine eşlik etti.

“2 ayda 3 bin çocuğumuz yüzme öğrenecek”

Yüzmeyi, denizi ve havuzu bilmeyen çocuklar için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’in bu sıcağında onları yüzme sporu ile buluşturmak çok keyifli, çok memnunum. Onlara eşlik etmekten de mutluluk duyuyorum. Havuzu bilmeyen, İzmir’de yaşayıp da denizi görmemiş çok çocuğumuz var. Onları yüzme sporuyla da, havuzla da, denizle de buluşturacağız. 2 ayda 3 bin çocuğumuz yüzme öğrenecek. 6 yaşından itibaren başlatıyoruz. Günün her saati havuzlarımızda çocuklarımız yüzme eğitimi alıyor” diye konuştu.

İHA

ofkeli-komsu-tartistigi-komsusunun-evine-pompaliyla-ates-etti-anne-kolundan-yaralandi-kopek-katledildi

Öfkeli komşu tartıştığı komşusunun evine pompalıyla ateş etti, anne kolundan yaralandı, köpek katledildi

filenin-sultanlari-son-olimpiyat-sampiyonu-cini-3-0-yendi

Filenin Sultanları son olimpiyat şampiyonu Çin’i 3-0 yendi!