Bilimin, sağlığın ve sanatın kenti Bergama’nın, birçok medeniyetler boyunca dünyaca ünlü bilim insanları ve buluşları çıkardığını hatırlatan Bergama Belediye Başkanı Prof. Dr. Tanju Çelik, Bergama genelinde eğitim kalitesini artırmak için çalışacağını belirtti.

“HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞ”

Bergama Belediye Başkanı Prof. Dr. Tanju ÇELİK yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Bergamalı Öğrencilerimiz

Çiğli Belediyesi’nden öğrencilere ücretsiz LGS ve YKS hazırlık kursları Çiğli Belediyesi’nden öğrencilere ücretsiz LGS ve YKS hazırlık kursları

Aylarca süren emeklerinin ve yoğun çalışmanın karşılığını alacağın YKS için son günlerdesin. Bu süreçte gösterdiğin azim ve kararlılık her şeyin önünde geliyor. Başarıya ulaşmanın en önemli adımı, kendine olan inancını asla kaybetmemendir. Bu sınavda bilgi düzeyinin ölçülmesi dışında stresini de iyi yönetmen gerekiyor. Yıllarını çocukların sağlığına vermiş bir profesör ve şu an belediye başkanınız olarak sizi çok iyi anlıyor, soğukkanlılığınızı korumanızı ve soruları sakin biçimde okuyup cevaplamanızı öneriyorum.

Bu süreçte Bergama Belediyesi olarak Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’miz ile sizlerin yanınızda olmaya çalıştık. Sizlerin gayretleri, okullarınız ve merkezimizde sizin için çalışan öğretmenler ve ailelerinizin destekleriyle başarılar kazanacağınıza inanıyorum.

Bu yolu cesaretle yürümenizi takdir ediyor, başarılar diliyorum. Kendinize her zaman güvenin, azminizi kaybetmeyin ve hayallerinizin peşinden koşun. Sizinle gurur duyuyorum.”

Kaynak: Bülten