in ,

Başkan Tugay ‘çınarları’ yalnız bırakmadı

Karşıyaka Belediyesi, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara özel bir ekiple destek sağlıyor

baskan-tugay-cinarlari-yalniz-birakmadi

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de yayılmaya devam eden koronavirüs salgını herkes için hayatı durma noktasına getirirken, süreçten en çok etkilenen kesimlerden biri de yüksek risk grubundaki 65 yaş ve üzeri vatandaşlar oldu. Sokağa çıkma yasağının da etkisiyle çeşitli sıkıntılar yaşayan ‘çınarları’ yalnız bırakmayan Karşıyaka Belediyesi, istek ve ihtiyaçlara yanıt vermek üzere özel bir destek ekibi oluşturdu. Ekipteki personelin tümü eğitimden geçirilerek bir kısmı telefon başında, bir kısmı da sahada görevlendirildi.

Günde ortalama 900 kişi aranıyor

Salgının ortaya çıktığı ilk günlerden bu yana sürdürülen hizmet kapsamında; belediyeye bilgileri iletilen ya da saha çalışmalarında tespit edilen 65 yaş ve üzeri vatandaşlara görevliler tarafından düzenli olarak telefon açılıyor. Günde ortalama 900 kişiye ulaşılan telefon görüşmelerinde, vatandaşlara sağlık ve moral durumları ile genel talep, öneri ve şikayetleri soruluyor. Alışveriş ihtiyaçlarının karşılanması sağlanıyor veya evlere servis yapan en yakın marketlerin bilgileri paylaşılıyor. İletilen tüm talepler tek tek değerlendirilerek çözüm için belediye birimlerine aktarılıyor ya da ilgili kurumlara yönlendirme yapılıyor. Çınarlar ile sohbet eden görevliler, moral desteği de sağlıyor ve ihtiyaç halinde belediyenin psikologları ile görüşme ayarlanıyor. Öte yandan, belediyenin 399 40 00 ve 444 15 75 numaralı destek hatları, 7 gün 24 saat tüm Karşıyakalılara hizmet vermeye devam ediyor.

“Bu zor günleri dayanışmayla aşacağız”

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde dayanışmanın önemine vurgu yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Özellikle yalnız yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılama şansı olmayan büyüklerimizi bu süreçte kesinlikle yalnız ve çaresiz bırakmıyoruz. Ayrıca sosyal desteğe gereksinimi olan ihtiyaç sahibi yurttaşlarımızı da ihmal etmiyoruz. Tüm imkanlarımızla ilk günden itibaren halkımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu zor günleri dayanışarak, birbirimize daha sıkı şekilde kenetlenerek aşacağımıza inanıyoruz. Kimse çaresiz ve yalnız hissetmesin, biz varız” dedi.

menemensporda-murat-elkatmisa-talip-cok

Menemenspor’da Murat Elkatmış’a talip çok

cigliden-polislere-yuz-siperligi-destegi

Çiğli’den polislere yüz siperliği desteği