İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, İAOSB Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda, İzmir’in refah düzeyini artırma, yoksulluğu ve işsizliği azaltma konuları ele alındı.

EKONOMİK KRİZDEN ÇIKIŞ YOLU: YATIRIM VE ÜRETİM

Başkan Tugay, İzmir’in yatırım ihtiyacını vurgulayarak, “Şehrimizin sanayicileri ile gurur duyuyorum. Ekonomik krizden çıkmanın yolu, üretimi artıracak yatırımların önünü açmaktan geçiyor. İhracatı ve istihdamı artırmak da önemli. Bunların hepsi sanayicilerin çabalarıyla mümkün. Biz de bu çalışmalara katkı sunmak istiyoruz” dedi.

SOSYAL ADALET VE REFAH

İzmir’de refahın ve gelirin artması gerektiğini belirten Tugay, “Toplumun genel olarak daha iyiye gitmesini istiyorum. Bazı insanlar zengin olsun, diğerleri ne hali varsa görsün düşüncesinde değilim. Şehrin genel refah düzeyini yükseltmek için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

Başkan Eşki’den önemli uyarı: En iyi düzeye çıkaracağız Başkan Eşki’den önemli uyarı: En iyi düzeye çıkaracağız

ÇEVRE DUYARLILIĞI VE YEŞİL SANAYİ

Başkan Tugay, çevrenin ve doğanın korunmasının önemine dikkat çekerek, “Yaptığımız işlerde çevreyi kirletmemek çok önemli. Yatırımların çevreye etkilerini iyi değerlendirmeliyiz ve gerekli önlemleri almalıyız. Atık yönetimi konusunda birlikte hareket edelim” dedi. Sanayiciler de yeşil sanayiyi desteklemek ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarını yerine getirmek istediklerini belirtti.

ÇOCUKLARLA KEYİFLİ ANLAR

Başkan Tugay, Çiğli Maltepe Mahalle Muhtarı Ramazan Arslan’ı ziyaret ederek, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait kütüphaneyi ziyaret eden Tugay, Çiğli Maltepe Spor Kulübü üyesi 12 yaşındaki Batuhan Ata Arslan ile masa tenisi oynadı. Ayrıca, 75 yaşındaki Server Hür’e tekerlekli sandalye hediye edildi.

Kaynak: Bülten