EGE TELGRAF- Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, AK Parti ve CHP arasında tartışma yaratan Karşıyaka Stadı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Stat ile ilgili yeni bir gelişme yaşandığını aktaran Başkan Tugay, “Stadın yapılmasını ben de çok istiyorum” dedi.

‘…GÜNDEME GETİREMİYORUM’

Karşıyaka Belediyesi’nin stadın uygulama projelerini yaptırdığını duyuran Başkan Tugay, “Stadın uygulama projelerini yaptırdım, hazır. Fakat deprem döneminde bunları konuşamadık. Şu anda riskli binalarla ilgili, Karşıyaka’nın genel olarak zemin yapısı olsun, üst yapısı olsun buralardaki risklerin değerlendirilmesini çok hızlı yapmamız gerektiği için bu konuyu gündeme getiremiyorum. Bir taraftan insanlar evlerinde deprem korkusu yaşarken bunu konuşmak çok doğru olmayacak” ifadelerini kullandı.

‘ÖYLE YA DA BÖYLE OLACAK!’

“Ancak şunu bilsinler ki stadın uygulama projeleri hazır” sözleriyle konuşmasını sürdüren Başkan Tugay, “Alan belli, yer belli. Sadece oranın zeminiyle ilgili daha detaylı bir bilgiye sahip olmamız gerektiğini anladım. Detaylı zemin etüdü çalışması yapmamız lazım, bunları da belediye olarak biz üstlenip yapacağız. Orada stat yapılacak, öyle ya da böyle olacak” diye konuştu.

SORUNUN ÇÖZÜLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Daha önce proje mimarı ile yaşanan “Avan projesi” ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tugay, “O konu devam ediyor. Uygulama projesini hayata geçirdikten sonra tekrar talepte bulunacağız. Sorun çözülür diye düşünüyorum” dedi.