in ,

Başkan Tugay’dan ‘Yanınızdayız’ mesajı

Dün Örnekköy’ü ziyaret eden ve mahalle sakinlerine ‘Yanınızdayız’ mesajı veren Başkan Tugay ve ekibi, ihtiyaç sahiplerinin isteklerini not aldı

baskan-tugaydan-yaninizdayiz-mesaji

Sorunları yerinde saptamak, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini birinci ağızdan dinlemek için mahalle turlarını sürdüren Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, dün Örnekköy’ü ziyaret etti. Yüz yüze görüştüğü mahalle sakinlerine ‘Yanınızdayız’ mesajı veren Başkan Tugay ve ekibi, ihtiyaç sahiplerinin ve 65 yaş üzeri vatandaşların isteklerini tek tek not aldı. Koronavirüs riskine karşı sıkı tedbirler uyguladıklarını, temizlik, dezenfeksiyon ve sosyal yardım faaliyetlerinin yoğun şekilde devam ettiğini vurgulayan Başkan Tugay, Karşıyaka Belediyesi‘nin 399 40 00 ve 444 15 75 numaralı telefon hatlarının da acil durumlar için 7 gün / 24 saat Karşıyaka halkının hizmetinde olduğunu söyledi.

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Salgının yayılmasını önlemek adına bu süreçte evde kalmanın büyük önem taşıdığını hatırlatan Başkan Cemil Tugay “Yaşadığımız bu zorlu dönemde, tüm ihtiyaç sahibi yurttaşlarımızın yanındayız. Kimseyi yalnız ve çaresiz bırakmıyoruz, sosyal destek hizmetlerimizi yoğun şekilde sürdürüyoruz. Yeter ki genci de yaşlısı da gerekmedikçe sokağa çıkmama uyarılarımıza, ‘evde kalın’ çağrılarımıza uysun. Herkes bireysel önlemlerini alsın. Geri kalan sorunların çözümü için biz varız. Bu zor günleri dayanışmayla aşacağımıza, birlikte başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

evde-kalan-cocuklar-ve-ailelerine-uzmandan-oneriler

 Evde kalan çocuklar ve ailelerine uzmandan öneriler

abdde-korona-virus-salgininda-olenlerin-sayisi-35-bine-yaklasti

 ABD’de korona virüs salgınında ölenlerin sayısı 35 bine yaklaştı