in ,

Başkanlardan yeni yıl mesajları

2020’te sayılı saatler kala belediye ve STK başkanları yeni yıl mesajları yayınlıyor. Ege Telgraf Gazetesi olarak, yeni yıl mesajlarını sizin için derledik

baskanlardan-yeni-yil-mesajlari

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay

2019 yılının son saatlerini yaşadığımız anlarda geçtiğimiz yılla ilgili hepimizi en fazla düşündüren ve bazı şeyleri fark etmemizi sağlayan 1919’un 100. yılı olmasıydı. 1919 yılı ülkemizin kuruluş mücadelesinin başladığı yıl. 100 yılı tamamlamasının ardından ‘bugün ne durumdayız’ bunun sorgulanması için bir fırsat yılıydı diye düşünüyorum. Bu yıl içinde yapılan yerel seçimlerde yeni belediye başkanlarının olması, bunların umut vermesi hepimizin ihtiyacı olan bir şeydi. Kendimi de bu çerçevede görüyorum ve bu yıl başladığım görevimle birlikte ülkemizde yeni yılda ihtiyacı olan hizmeti vermeye çabalayacağımı düşünüyorum. Bizim için 2019 yılı daha çok hazırlık yılıydı. 2020 yılının artık bir şeylerin gerçekleşeceği yıl olacağına yürekten inanıyorum. Belki Türkiye ile birlikte bütün dünyanın da aynı zamanda öncelikli olarak yoksullukla, insan haklarıyla ve çevre sorunlarıyla daha etkili mücadeleleri yapacağı yıl olmasını bekliyorum. Bu çerçevede 2020’ye umutla baktığımızı söyleyebilirim. Yirmi, yirmi olarak anılacak bu yıl. Çift sayıların arka arkaya gelmesinin uğuruna inanan bir düşünce yapısındayım. 2020’nin güzelliklerle geleceğini, iyi bir yıl olacağını düşünüyorum. Öyle hissediyorum. Biraz pozitif, samimi ve çalışkan olmamız gerçekten bu yılı taçlandıracak ve elde edilecek güzellikleri, başarıları, iyilikleri daha da artıracak.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı

Geçtiğimiz yıl ilçemize hep birlikte baharı getirdik. Bu soğuk kış günlerinde içimizdeki bahar sıcaklığı ile tüm Kemalpaşalıları selamlıyorum. Yeni yılda umutlarınız gerçek, mutluluklarınız sonsuz olsun. Mutlu yıllar.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu

2019 basın özgürlüğü karnemiz kırıklarla dolu olsa da biz yine umudumuzu kesmeyeceğiz gelen her yıldan.

Kesmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki o umudun içini dolduracak dirence sahip, o umudun yeşermesi, büyümesi, çoğalması için mücadele etmekten asla vazgeçmeyecek onurlu meslektaşlarımız ve onların yanında olan yürekli insanlarımız var.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da mesleki anlamda öncelikli dileğimiz, işinin gereklerini yerine getiren, halkın haber alma özgürlüğü için emek veren gazetecilerin görevlerini cezalandırılma endişesi taşımadan yapacakları bir ülke.

Düşlerimiz ise, gerçekleşmesinin önündeki engeller kalkıncaya kadar aynı:

Halkın haber alma, gerçekleri öğrenme hakkının engellenmediği; gazetecilik görevini layıkıyla yerine getiren meslektaşlarımızın, sansürün her türlüsünden uzak, tehdit edilmeden, susturulmadan, hedef gösterilmeden çalışabildiği; temel hak ve özgürlüklerin korkusuzca kullanılabildiği bir yıl ve yıllar…

2020, iyiden, doğrudan, adaletten, barıştan, kardeşlikten yana kurduğumuz düşlerin tüm insanlığı kucaklayacağı, eski yılları aramak zorunda kalmayacağımız bir yıl olsun.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın

Vatandaşlarımızın kesintisiz ulaşımı için ülkenin dört bir yanında gece gündüz demeden, direksiyon başında görevini icra eden şoför esnafımız 2020 yılından umutlu. Taksici, dolmuşçu, otobüsçü, halk otobüsçü, servisçi, kamyoncu ve nakliyeci esnafımız 2020 yılında ulaşım sektöründeki sorunların çözülüp beklentilerinin karşılanacağını umut ediyor. Bu vesileyle, başta şoför camiamıza ve tüm ülkemize bereketli, hayırlı ve bol kazançlı bir yıl diliyorum. Ülkemizin, milletimizin ve tüm insanlığın yeni yılını yürekten kutluyor, umutların arttığı, dostluk, kardeşlik, dayanışma duygularının güç kazandığı bir yıl olmasını temenni ediyorum

goztepede-ilk-hedef-kerim-frei

Göztepe’de ilk hedef Kerim Frei

torbali-ilce-saglik-muduru-dr-fuat-mehmet-park-son-yolculuguna-ugurlandi

Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fuat Mehmet Park son yolculuğuna uğurlandı