in ,

Basmane’den Konak Meydan’ına kadar maske çağrısı yaptılar

İzmir Konfederasyonu’na bağlı Ege Kadın Dernekleri Basmane’den Konak Meydanı’na kadar “maske, hijyen ve sosyal mesafe” duyarlılığı konusunda çağrıda bulundu

basmaneden-konak-meydanina-kadar-maske-cagirisi-yaptilar

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nün de destek verdiği etkinlik “Sağlığımız için sağlık çalışanlarına ve emniyet güçlerine yardımcı ol’’ sloganı ile başlatıldı.
Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Sağlık Komisyonu üyeleri Dr. Gökalp Müstecaplıoğlu, Dr. Nur Asiye Yaman, Eczacı Hatice Güleç ve Eczacı Hacer Eriş önderliğinde başlatılan yürüyüşte maske takmayanlar uyarılarak, ücretsiz maske dağıtımı yapıldı. Sosyal proje hareket noktası Basmane Karakolu önünden başlayarak Çankaya, Mezarlıkbaşı, Kemeraltı güzergâhı üzerinden Konak Atatürk meydanında son bulan yürüyüşe esnafın ve vatandaşın ilgisi de büyük oldu.
Ege Kadın Derneği Federasyon Başkanı Nurgül Uçar Aktuğ, “Ege Kadın Dernekleri Federasyonu çatısı altında 34 kadın derneği, her dernekten 10 kadın delege temsilci ile toplamda 340 kadın temsilci bulunmaktadır. Gerektiğinde topluma hizmet için bundan sonra birçok etkinlikle kadın gücünü ortaya koyacağız. Ben yok, biz varız bilinci ile hareket edeceğiz” diye konuştu.
İzmir Konfederasyonu Genel Başkanı Yalçın Kocabıyık da, emniyet ve sağlık çalışanlarının toplum sağlığı için mücadele ettiğini ifade ederek, “Tüm vatandaşlarımız hem kendi hem toplum sağlığı için maske, hijyen ve sosyal mesafe gerekliliğine dikkat etmeli. Polise ve sağlık çalışanlarına da yardımcı olmalı” sözlerine yer verdi.
İzmir Konfederasyonu Genel Sekreteri Beşir Tunç da, “Maske kullanımıyla ilgili uyarılar kimsenin zoruna gitmesin. Bu kurallar uygulanmasa hayatımız çekilmez hale gelir. Sokağa çıkamaz, işimizi yapamaz hale geliriz. Bu uyarılar hepimizin için” ifadesini kullandı.
Basmane esnafı ve İMAF Genel Başkan Yardımcısı Münir Tunç ise, duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederek, “Semtimizden başlayan bu etkinlik tüm İzmir’e örnek olacak” dedi.
Konak Meydanı’nda son bulan etkinlikte güzergah boyunca megafonla duyurular yapıldı. Vatandaşa maske dağıtıldı.

Mazlum Vesek

İzmir’deki FETÖ soruşturmasında 711 askeri personel için ihraç dosyası

altayin-yeni-hedefi-timur

Derbi öncesi şok! Altay’da 15 korona virüs vakası