CBME 650 milyonluk katkı sağlayacak; İzmirli firmalar da katılacak CBME 650 milyonluk katkı sağlayacak; İzmirli firmalar da katılacak

BAYOSB Bölge Müdürü Figen Akdemir’in bölgeyi tanıtan sunumu ile başlayan toplantıda organize sanayi bölgesinin sorunları, ekonomi gündemi ve karşılıklı işbirliği imkanları ele alındı.

Deneyim paylaşımı ve ortak projeler

BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, BAYOSB olarak katılımcıların katkıları ile kurulmuş, kendi ayakları üzerinde duran ve yeşil OSB olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir OSB olarak sadece İzmir’in değil Türkiye’nin en önemli OSB’lerinin başında gelen İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yüksek İstişare Kurulu’nu ağırlamaktan son derece memnun olduklarını dile getirdi. Bu toplantı ile iki OSB’nin birbirini daha yakından tanıma ve işbirliği imkanlarını görüşme imkanı yakalayacağını ifade eden Telseren, “AOSB İzmir’in en önemli sanayi kuruluşlarını barındıran, çok büyük katma değer üreten bir OSB. Kendileri ile işbirliği imkanlarını ve tecrübelerini dinleme şansı yakaladık. Önümüzdeki süreçte genişleyecek bir OSB olarak kendilerinin deneyimlerinden de faydalanmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Karabağlı: “BAYOSB adının hakkını veren bir OSB”

AOSB YİK Başkanı Mustafa Karabağlı ise BAYOSB’nin temelden kurulan ve belli bir planlama çerçevesinde kurulduğu için son derece düzenli bir OSB olduğunu belirterek, “BAYOSB’yi sanayicilerimizden tanıyorduk, yaptıkları çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Bu toplantımızı BAYOSB’de yaparak hem bu adını hak eden Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’ni daha yakından görmek hem de çeşitli konularda istişarelerde bulunmak istedik. Misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte birlikte ortak projelerde yer almayı çok isteriz” dedi.

Kaynak: Bülten