in ,

Bayraklı Belediyesinden evlere ekmek servisi

Bayraklı Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek Fabrikası aracılığıyla ilçe sakinlerine ekmek dağıtıyor

bayrakli-belediyesinden-evlere-ekmek-servisi

Bayraklı Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle bu hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında vatandaşların sıkıntı yaşamaması için İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek Fabrikası aracılığıyla ilçe sakinlerine ekmek dağıtıyor. Talepler doğrultusunda vatandaşların evine giden ekipler, hastalara ve 65 yaş üstündeki İzmirlilere öncelik tanıyor. Bu kapsamda hafta sonu boyunca 3 bin 500 ekmek dağıtılacak.

Uygulama kapsamında, Bayraklı Belediyesinin 0 232 477 20 00 numaralı telefonunu arayan vatandaşlar, halkla ilişkiler birimine ekmek ihtiyaçlarını bildirerek, adreslerini yazdırabiliyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli ve zabıta ekipleri de, öncelikle hastalar ve 65 yaş üstü vatandaşlar olmak üzere sokağa çıkamayanlara ekmek dağıtıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan yasak nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için 24 mahallede çalışmalar sürerken, ekmek dağıtımı da talepler doğrultusunda hafta sonu boyunca devam edecek.

Bayraklı Belediyesinin her zaman vatandaşın yanında olduğunu ve alınan tedbirlerle bugünlerin üstesinden dayanışmayla gelineceğini ifade eden Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Evlerinde kalsınlar ve yasak süresi boyunca belirlenen kurallara uysunlar. Biz, bu süreçte vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

aliagadaki-yasakta-can-dostlar-unutulmadi

Aliağa’daki yasakta can dostlar unutulmadı

izmirde-ogretmenlerden-hayat-eve-sigar-klibi

İzmir’de öğretmenlerden ‘hayat eve sığar’ klibi