in ,

‘Bayraklı’da acil işler beklemede’

AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Polat, ilçenin ivedilikle kentsel dönüşüme, altyapının ve trafiğin rahatlatılmasına ihtiyacı var” diye konuştu

bayraklida-acil-isler-beklemede

Bayraklı’nın İzmir’in merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Halil Polat, “Şuanda belki de merkezi oldu. Ama kentsel dönüşüm projelerinde yerinde sayılıyor. Altyapı anlamında bir şey var mı? Yok. Adliye kavşağından, Smyrna meydanına insanlar araçlarıyla yarım saatte geliyor. Alternatif bir yol var mı? Yok. İnsanların bu konuyu konuşması için dertli olması lazım. Mecliste buna dair bir dert yok” dedi.

İlçenin en önemli probleminin ‘Kentsel Dönüşüm’ olduğunu belirten Polat, ihtiyaç olmayan yalnızca birkaç mahalle olduğunu, yüzde 80 oranında kentsel dönüşüm gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Polat,“Bayraklı’nın ihtiyacı var. İmar planlarında revizyonlar yapıldı, 300 tane iskan sahibi bir araya getirilip ada oluşturulmaya çalışıldı. Mümkün değil. Uygulanamaz zaten konu şuan mahkemelik. Diğer mahallelerde imar planları revize ediliyor ama 4 senedir açıklanan bir proje yok. Bu sadece belediye başkanının yapabileceği bir proje değil. Bu hükümet ile birlikte yapılabilir. Umarım farkındadırlar. Bir yerden başlanmalı ama henüz başlanan bir yer yok. Bu ihtiyaç yeni doğmuş bir şey değil. Bayraklı’nın kaderi bu. Bir mahallede başlanmış olsaydı burada iyi niyet var, başlanmış derdik ama somut olarak başlanmadı hatta bırakın başlanmayı imar planları daha bitmedi. İzmir’in en güzel yeri Bayraklı ama görüntü kirliliği açısından da herhalde en önde gelen ilçelerinden birisidir. Yapacağız, edeceğiz deniyor ama dediğim gibi henüz somut bir şey göremedik” diye konuştu.

‘Kongre sürecimiz tamamlandıktan sonra…’

Belediye Başkanı Serdar Sandal ile görüşmelerde bulunduklarını belirten Polat, “Biz kendisine ilettik dedik ki, ‘Bayraklı halkının menfaatleri ile ilgili elimizi taşın altına koymaya hazırız, ne zaman kapımızı çalarsanız, ihtiyaç olursa elimizden geleni yaparız’ dedik. Biz Belediye Başkanı ile vatandaşın menfaati noktasında elimizden geldiğince bir arada çalışırız. Herkes elinden geleni yapıyor. Biz yerelde kazanamadık, ne halleri varsa görsünler mantığında değiliz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Kongre sürecimiz tamamlandıktan sonra daha somut adımlar atacağız” diye konuştu.

bayrakli-sehir-hastanesinde-son-durum-ne

Bayraklı Şehir Hastanesi’nin, İzmir’de 1.1 milyar Euro yatırım bedeliyle hayata geçen ve 2 bin 60 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük 3’üncü hastanesi olma özelliği taşıdığını kaydeden Polat, “Dört gözle açılmasını bekliyoruz. İstihdam ve sağlık anlamında çok önemli bir proje. Biz kent adına çok mutluyuz. Ama siyasi rakiplerimizin her zamanki tavırları ‘istemezük’ oluyor” dedi.

Rana Beyza ÖZTÜRK-Özel Haber

 

pasaportta-gokdelen-projesi

Pasaport için zirve çağrısı!

İzmirDe-beyaz-ortu

 İzmir’de kar yağışı başladı!