in ,

Bayraklı’da yasak nedeniyle açılamayan 5 pazar yeri açıldı

Bayraklı Belediyesi dün yasak nediyle açılmayan beş pazar yerini bugün açtı

Vatandaşların ateşini ölçüp, eldiven ve maskesiz girişe izin vermeyen ekipler, 20 yaş altı ile 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik de kimlik kontrolü yaptı. Öte yandan hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle açılamayan 5 pazar yeri, bugün kuruldu.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs ile mücadele amacıyla yayımladığı genelgeye göre denetimlerini sıklaştıran Bayraklı Belediyesi Zabıta ekipleri, pazar yerlerine maskesiz ve eldivensiz girişlere izin vermedi. İlçedeki 24 pazar yerinde girişleri ve çıkışları kontrol altına alan ekipler, alışverişe gelenlerin tek tek ateşini ölçtü. Sokağa çıkmaları yasaklanan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik de denetimler yapan zabıta, zaman zaman kimlik kontrolü gerçekleştirdi. Ayrıca girişlere konulan ‘Sağlık elimizde. Lütfen ellerinizi dezenfekte edin’ yazılı ayaklı panolara da dezenfektan yerleştirilerek, vatandaşların girişlerde öncelikle ellerini dezenfekte etmeleri istendi. Vatandaşlara sosyal mesafeye uymaları için de ikazlarda bulunuldu. Esnafı 3 metre kuralı konusunda uyaran ekipler, pazar esnafının da maske ile eldiven takmaları ve hijyen kurallarına uymalarını istedi.

Mahalle pazarları bugün açıldı

Öte yandan hafta sonunu kapsayan sokağa çıkma yasağı nedeniyle açılamayan Gümüşpala, Çay, Çiçek, Yamanlar ve 75. Yıl mahallelerindeki pazarlar ise bugün kuruldu. Saat 16:00’a kadar hizmet verecek pazar yerlerine maskesiz ve eldivensiz girişe izin verilmeyecek.

izmirde-seyyar-pazar-donemi-basladi

İzmir’de ‘Seyyar Pazar’ dönemi başladı

pazar-esnafina-menemen-belediyesinden-destek

Menemen Belediyesi’nden Ulvi Tanrıverdi açıklaması