Bayraklı Belediyesi, her yıl binlerce çocuğu spor okullarında buluşturan yaz programlarını başlattı. İlçede 13 farklı branşta düzenlenen yaz spor okulları, çocukların yaz tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmelerini sağlıyor. Kayıtlar halen devam eden kurslarda çocuklar, spor yapmanın yanı sıra yeni arkadaşlar edinme fırsatı da bulacaklar.

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tüm çocuklarımızı yaz spor okullarına davet ediyoruz. Bu programlar, çocuklarımızın sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine ve spor alışkanlıkları kazanmalarına katkı sağlıyor" dedi.

Bayraklı'da yaşayan 5-13 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği yaz spor okullarında futbol, basketbol, voleybol, atletizm, tekvando, jimnastik, badminton, bale, kick boks, karate, güreş, masa tenisi ve muay thai gibi çeşitli spor branşlarında kurslar düzenleniyor. Ayrıca, engelli sporcular için de özel olarak masa tenisi, dans, corn hole ve basketbol kursları organize ediliyor.

Konak’ta okuma-yazma sevgisi yaş tanımıyor: 76 yaşındaki kursiyerler diplomalarını alıyor Konak’ta okuma-yazma sevgisi yaş tanımıyor: 76 yaşındaki kursiyerler diplomalarını alıyor

Başvuruların Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi'nde kabul edildiğini belirten Başkan Önal, detaylı bilgi için 0232 371 23 00 numaralı telefondan ulaşılabileceğini ifade etti.

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Bayraklı Belediyesi olarak yaz aylarında da sportif etkinliklerimizi ve kurslarımızı yaz spor okullarıyla sürdürüyoruz. Spor ve sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla başlattığımız bu programlara tüm ilçe halkını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bülten