in ,

Bayraklı’daki kuyumcuya soygun girişimi kamerada

Bayraklı’da, kuyumcu Hasan Sağlam, soyguna gelen eli silahlı M.B.’yi (29), tabancasını alarak etkisiz hale getirdi. O anlar ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Sağlam’ın, 2003 yılında da yine eli silahlı bir başka soyguncuyu etkisiz hale getirdiği ortaya çıktı.

kuyumcuya-soygun-girisimi-kamerada

Olay, saat 17.00 sıralarında Sakarya Caddesi üzerindeki Hasan Sağlam‘a ait kuyumcu dükkanında meydana geldi. İddiaya göre, yüzünü kapüşonla kapatan M.B., kuyumcu dükkanı girip kurusıkı tabancasını Hasan Sağlam’a doğrultarak tezgahın üzerinde bulunan altınları istedi.

Hasan Sağlam‘ın ‘Çok istiyorsan gel kendin al’ sözleri üzerine M.B., tezgaha yönelip üç bileziği aldı. Tam bu sırada hamle yapan Hasan Sağlam, şüphelinin silahını aldı ve ikili arasında arbede çıktı. Dükkanın dışına taşan arbedeyi görenlerin ihbarı üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, M.B.’yi gözaltına alırken, üç bilezik de sahibine teslim edildi.

Kuyumcu, soygun girişimini önledi

Öte yandan Hasan Sağlam’ın, daha önce de benzer soygun girişimini engellediği ortaya çıktı. 2003 yılında yine bir soygun girişimi sırasında Hasan Sağlam’ın, elinde silah bulunan o soyguncuyla da mücade ettiği anlaşıldı. Bu olayda da soyguncuyu etkisiz hale getiren Sağlam’ın, elindeki silahı aldığı öğrenildi. Kuyumcudaki soygun girişimi, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde; Hasan Sağlam’ın bir başka müşteriyle ilgilenirken M.B.’nin içeri girip silahını çıkardığı, ardından kendisine doğrultulan tabancayı aldığı ve arbede çıktığı yer aldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. (DHA)

izmire-ve-diger-40-ile-yeni-vali-atandi

İzmir’e ve diğer 40 ile yeni vali atandı!

izmir-kordonda-korona-virus-partisi

Kordon’da sosyal mesafe kuralına uymayan 8 kişiye ceza!