in ,

Bergama Deve Güreşi Festivali kortejle start aldı

Bergama Deve Güreşi Festivali kortej yürüyüşü ile başladı. Bergama Kültür Merkezi (BerKM) önünden Mehteran eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.

bergamada-deve-guresi-festivali

Bergama Deve Güreşi Festivali kortej yürüyüşü ile başladı. Bergama Kültür Merkezi (BerKM) önünden Mehteran eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Kortej boyunca ortaya çıkan renkli görüntüler halkın yoğun ilgisi ile karşılandı.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun himayesinde gerçekleştirilecek olan Deve Güreşi Festivali açılış töreni Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Tören öncesi bir konuşma yapan Başkan Hakan Koştu, 5 Ocak Pazar (yarın)  yapılacak olan güreşlere herkesi davet etti. Başkan Koştu, “Tüm hemşerilerimizi ücretsiz olarak gerçekleşecek olan Deve Güreşi Festivali’mize bekliyoruz. Ege bölgemiz de geçmişten beri yapılan ve geleneksel hale gelen deve güreşleri festivaline ev sahipliği yapmaktan dolayı sevinçliyiz” dedi. Tören daha sonra gerçekleştirilen  mehteran konseriyle son buldu. Güreşler, 5 Ocak Pazar (Yarın) Bergama Devlet Hastanesi karşısında, Araç Muayene İstasyonu mevkisinde  bulunan güreş sahasında gerçekleşecek. Güreşleri 7’den 70’ e herkes ailesiyle birlikte ücretsiz olarak izleyebilecek.

izmirde-yeni-dogan-bebeklere-hos-geldin-bebek-paketi-ilk-paket-soyerden

İzmir’de yeni doğan bebeklere ‘Hoş Geldin Bebek’ paketi: İlk paket Soyer’den

ak-parti-den-bayindirda-danisma-toplantisi

AK Parti Bayındır’da danışma toplantısı