in

Bergama’da Başkan Koştu halkı dinliyor

bergamada-hakan-kostu-halki-dinliyor

Göreve geldiği ilk günden beri halkın arasında olmaya özen gösteren ve farklı bir görev anlayışıyla belediye makamını halka açan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, her hafta başı mesaisine Pazartesi günleri öğlene kadar makam odasının kapısı açık bir şekilde vatandaşları dinleyerek başlıyor.  Bununla da yetinmeyen Başkan Koştu, her mahalleye beraberinde birim müdürleri olduğu halde giderek, sorunların yerinde tespit edilmesine özen gösteriyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Ayazkent ve Yenikent Mahalleleri’nde vatandaşlarla buluşan Başkan Koştu, bu kez Bölcek mahallesine giderek vatandaşları dinledi. Mahalle buluşmalarının 3.’ncüsüne Bölcek İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenleriyle bir araya gelerek başlayan Koştu, okul yetkililerinden ve öğretmenlerden istek ve önerilerini dinledi. Daha sonra öğrencilere çevre bilinci oluşturmak üzere tohumlu kalem dağıtan Başkan Koştu, “Bu kalemlerle önce ders notları alın. Kaleminiz bittiğinde sakın atmayın.  Kalemin sonunda bulunan tohumu okulunuzun, evlerinizin bahçesine ekmeye ve her gün suyunu vererek tohumun yemyeşil olmasına özen gösterin” dedi.

‘Kapımız her zaman açık’

114 eski köy yerleşimi, 5 beldesi, 18 merkez mahallesi ile şuan Bergama’nın 137 mahallesi ile çok büyük bir yerleşim yerine sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Hakan Koştu, “ Hedefimiz tarihi kentimiz Bergama’yı vatandaşlarımızın görüş ve talepleri doğrultusunda yönetmek. Bu amaçla belediye makamımız, birim müdürlerimizle birlikte sizin ayağınıza geldik. Bergamamızı sizlerle birlikte yöneteceğiz. İlçe merkezine uzak olan mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızın belediyeye kadar gelip talep ve önerilerini anlatması yerine mahallemizde sokakta vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Tabiki gelmek isteyenlere de kapımız her zaman açık” dedi.

izmirde-kyumcuya-hirsiz-soku

Kuyumcuya hırsız şoku: Önce çaldılar, sonra para bırakıp kaçtılar

cesmenin-kadin-efeleri-sahnede

Çeşme’nin kadın efeleri sahnede!