in ,

Bergama’da can dostlar unutulmuyor

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Bergama’da adeta seferberlik ilan edildi

bergamada-can-dostlar-unutulmuyor

Koronavirüs salgını kapsamında ilan edilen ikinci 48 saatlik sokağa çıkma yasağı nedeniyle işyerlerinin kapalı olması, vatandaşların sokağa çıkamamaları nedeniyle yemek bulma sorunu yaşayan sokak hayvanları Bergama’da unutulmadı. Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, Tarım İlçe Müdürü Adem Aklar, Bergama Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Emel Ürper, veteriner işleri ve zabıta birimi ekipleri, ilçe genelinde sokak hayvanlarının yemek bulmakta zorlanacakları bölgelere mama dağıtımı yaptılar. Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu “Vatandaşlarımızın gözü arkada kalmasın, sokaktaki can dostlarımız bize emanet” dedi.

Koronavirüs salgınına bağlı olarak lokanta, kafe, pastane gibi işyerlerinin geçici süreyle kapatılması, günlük hayatın yanında en çok sokak hayvanlarını etkiledi. 2.’nci kez ilan edilen 48 saatlik sokağa çıkma yasağı nedeniyle yemek bulamayan can dostlar unutulmadı. Yerleşim yerleri içinde ve dışında, su ve yemek bulamayan ve açlık tehlikesi ile karşı karışa kalan hayvanlara Bergama’da Belediye, Tarım İlçe Müdürlüğü ve Hayvan Koruma Derneği birlikteliğiyle besleme yapılmaya devam ediliyor.

Koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren Belediye olarak mama dağıtımına düzenli olarak devam ettiklerini belirten Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, “Tarihi kentimiz Bergama’da yaşayan her can bizim için çok kıymetli. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan sokak hayvanları için ilçemiz genelinde birçok noktaya mama dağıtımına devam ediyoruz. Tüm dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan bu illet ile belediye olarak en üst seviyede tedbir alarak mücadele etmeye çalışıyoruz. Bir yandan 65 yaş üstü büyüklerimiz ve vatandaşlarımızın günlük ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Bir yandan pazaryerlerimizde düzenlemeler yapıp, maske ve eldiven dağıtıyoruz. Bu süreçte can dostlarımızın aç kalmaması için elimizden geleni de yapmaya devam ediyoruz” dedi.

yurt-ve-pansiyon-ucretleri-alinmayacak

1000’er lira nakdi destek ödemesi bugün başladı

sokak-hayvanlarinin-mamalarini-supuren-vatandasa-ceza

Sokak hayvanlarının mamalarını süpüren vatandaşa ceza