in ,

Bergama’da sokaklardaki can dostlar tedavi ediliyor

Bergama Belediyesi ekiplerince şehrin çeşitli yerlerinde bulunan sokak hayvanlarının tedaviye muhtaç ve yaralı olanları belediye bünyesinde bulunan hayvan barınağına getirilip ön muayeneden geçiriliyor.

bergamadaki-can-dostlara-bakim

Bergama Belediyesi ekiplerince şehrin çeşitli yerlerinde bulunan sokak hayvanlarının tedaviye muhtaç ve yaralı olanları belediye bünyesinde bulunan hayvan barınağına getirilip ön muayeneden geçiriliyor. Daha sonra tedavi edilerek kısırlaştırma işlemi yapılan can dostları belli bir zaman barınakta misafir ediliyor.

Can dostlarımızın doğal yaşam alanlarının sokaklar olduğunun önemini vurgulayan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “Sokak Hayvanlarına sahip çıkmak bizlerin en önemli görevlerindendir. Onlar bizlere Allah’ın emanetidir. Can dostlarımızın tüm ihtiyaçları belediyemiz ekiplerince karşılanıp, tedavisi tamamlanana kadar en iyi şartlarda ağırlıyoruz. Daha modern bir hayvan barınağı için planlamalarımız doğrultusunda hızla ilerliyoruz. Can dostlarımızı daha iyi şartlarda ağırlamak için modern hayvan barınağımızı en yakın zamanda tamamlayacağız” dedi.

yunan-sahil-guvenlik-ekiplerinden-turk-balikcilarina-taciz

Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinden Türk balıkçılarına taciz!

ciglide-hayvan-pazarlari-dezenfekte-edildi

Çiğli’de hayvan pazarları dezenfekte edildi