Hollandalı teknik adam, oyun planı ve felsefesi hakkında bilgi verdi. Giovanni van Bronckhorst dönemi resmen başladı. Yönetim Kurulu Danışmanı Brad Friedel ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat da imza töreninde önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye'nin En Büyük Kulübü Beşiktaş'a Hoş Geldiniz
Hasan Arat, "Giovanni kendini kanıtlamış bir isim. Hepimizin tanıdığı ve saygı duyduğu bir futbol insanıdır. Kulübümüz için en uygun isimlerden biri olduğuna inancımız tamdır. Teknik direktörümüz Giovanni van Bronckhorst ve yardımcısı Gastel'e hoş geldiniz diyorum. Türkiye'nin en büyük kulübü Beşiktaş'a hoş geldiniz" dedi.

Avrupa Ligi Mesajı
Sezon başında oynanacak Avrupa Ligi play-off turunun çok önemli olduğunu belirten Arat, "Hocamızın bu tura takımımızı en iyi şekilde hazırlayacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Gio, Yolun Açık Olsun
Başkan Arat, "Sevgili Gio, senin ve sporcularımızın yolu açık olsun, şansı bol olsun. Önümüzdeki hafta sonu bayram başlıyor. Türkiye'de bayram çok önemlidir. Biz Beşiktaşlılar ile yarın buluşacağız. Şimdiden tüm Beşiktaşlıların ve vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum" diye konuştu.

Hep Birlikte Camiamıza Sahip Çıkalım
Arat, "Çok geniş bir coğrafyada çok alternatifli çalışıyoruz. Maliyetler bizim için önemli, doğru yerlere doğru transferler önemli. Hocamız beğendiği futbolcular var, onlar yerini koruyacak. Bir yandan satış planlaması yaparken bir yandan da önemli yerlere güçlü oyuncuları almak için planlar yapıyoruz" dedi.

Paulista Transferi
Transfer çalışmalarına değinen Arat, "Hocamızın en önemli alternatiflerinden biri Paulista. Geçtiğimiz ocak ayında son anda Atletico Madrid'e gitmişti. Hocamızın da çok istediğini gördük. Sanırım onunla ilgili de yarın kulübümüzden haberler alırsınız" dedi.

Brad Friedel'in Açıklamaları
Brad Friedel, "Burada bulunmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Beşiktaş ailesini değiştirmekten ziyade güçlendirmeye geldim. Harika bir hocamız ve harika bir teknik ekibimiz olacak. Bir analiz platformu, oyuncu izleme stratejisi ve kadromuza her anlamda yardımcı olacak bir yapı getirmeye geldim" dedi.

Göreve Başlamak İçin Sabırsızlanıyorum
Van Bronckhorst, "Sayın başkan çok teşekkür ediyorum sıcak karşılamanız için. Burada olmaktan çok memnunum. Kulübün ne kadar büyük olduğunu zaten biliyordum. Onlarla tanışmak konusunda sabırsızım. Elimizden geleni yapacağız Beşiktaş'ı başarıya ulaştırmak için. Bu güzel kulüpte görevime başlamak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı.

Çok Çalışacağız
Yeni sezon hazırlıkları hakkında bilgi veren van Bronckhorst, "Geçen sezondan çok fazla maç izledim. Uzun bir sezon olacak ama çok çalışacağız ve sonunda hedeflediğimiz yerde olmalıyız" dedi.

Semih Kılıçsoy Açıklaması
Van Bronckhorst, "Orkun Kökçü benimle ilk performansını gösterdi. Çok iyi bir oyuncu. Feyenoord'da oynamanın ne demek olduğunu biliyorlardı. Burada da akademimiz çok güçlü. Semih buna bir örnek. Genç oyuncularımızın A takımda oynama konusunda çok heyecanlılar. Onlar taraftarın içinden gelmiş gibi olurlar. A takımımıza katılacak altyapı futbolcuları konusunda çok heyecanlıyım" dedi.

Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları sürüyor Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları sürüyor

Esneklik ve Taktik
Van Bronckhorst, "Hollanda'da 4-3-3 sistemi içinde büyüdüm. Hocalık yaptığım takımlarda en önemli şey esneklikti. Taktiksel anlamda esnek olmak, Beşiktaş'ta da bu olacaktır" ifadelerini kullandı.

Ben Şu Andan İtibaren Bir Kartalım
Van Bronckhorst, "Taraftarlarımız beni çok iyi karşıladılar. Ben de onlardan biriyim. Taraftarların kulübümüz için önemini biliyorum. Maçlarda onların desteğine ihtiyacımız var. Sıcak karşılamaları için çok teşekkür ediyorum. Evimizde oynayacağımız ilk maçı sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Kaynak: NTVSPOR