in ,

Beştepeler’e beş yıldızlı tesis

Konak Belediyesi, Toros’ta çok yakında açılışını yapmayı planladığı, çok amaçlı sosyal tesisin bir benzerini Beştepeler’e de kazandırıyor.

bestepelere-bes-yidizli-tesis

Konak Belediyesi, Toros’ta çok yakında açılışını yapmayı planladığı, çok amaçlı sosyal tesisin bir benzerini Beştepeler’e de kazandırıyor.

Yapım ihalesi 24 Ocak’ta gerçekleştirilecek tesisin altında otopark üstünde ise pazaryeri, semt merkezi, çok amaçlı bir salon ile açık hava sineması olarak da kullanılacak bir amfi bulunacak. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak’ın ihtiyaç duyduğu hizmet dönemine girildiğine dikkat çekerek, Toros’ta inşa edilen çok amaçlı tesisin yakında açılacağını, Beştepeler’e kazandırılacak tesis için de çalışmaların, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından, hızla başlayacağını açıkladı.

Gültepe planları için onay bekleniyor

Konak’ta önceliğin kentsel dönüşüm olduğunu vurgulayan Batur, revize edilerek büyükşehir belediyesine gönderilen Gültepe planları için onay beklendiğini hatırlatarak, “Konak’taki dönüşüm aslında çoktan başladı. Hemşehrilerimizin evlerini değiştirmeden önce, halkımızın faydalanacağı tesisleri birer birer ilçemize kazandırıyoruz. Kentsel dönüşümde adım adım gerekli çalışmaları yaparak, hemşehrilerimizin yaşadığı binaları yenileyeceğiz ama bizim asıl amacımız sosyal donatı alanlarıyla daha yaşanılır, daha çağdaş bir hayat kurmak. Ve bunu da yapıyoruz: Tepecik’te kurduğumuz Engelsiz Yaşam Köyü’müz, Toros’ta inşa ettiğimiz çok amaçlı tesisimiz yakında hizmete girdiğinde, iki büyük adım atmış olacağız. Beştepeler’e kazandıracağımız yeni tesisimizin de bölgemizin kalkınmasında etkisi büyük olacak; hem sosyal hayatı canlandıracak hem de bize, halkımıza daha iyi hizmet götürme, onlarla daha yakından iletişim kurma imkânı sunacak. Konak’ta emin adımlarla ilerliyor ve başkanlık görevini bana emanet eden Konaklı hemşehrilerimin güvenine layık olmaya çalışıyorum” diye konuştu.

altinordu-tesislerinde-buzagi-dogdu

Altınordu tesislerinde buzağı doğdu

gevrege-zam-geldi

Gevreğe zam geldi!