in ,

Beydağ’da Başkan Yılmazlar, 65 yaş üstü vatandaşa ekmek götürdü

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının da gelmesinin ardından vatandaşın evine ekmek götürdü.

beydag-yardim

Beydağ Belediyesi ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında, vatandaşların taleplerini yerine getirmek için canla başla çalışıyor. Belediye Başkanı Yılmazlar, Covid-19 ile mücadele kapsamında “Evde Kal” kampanyasına bütün imkanlarıyla destek verdiklerini belirtti.

Dünyanın ciddi bir tehditle karşı karşıya olduğuna işaret eden Yılmazlar, şöyle devam etti: “65 yaş ve üstü evde kalan insanlarımızın çok fazla kişiyle teması olmaması adına Zabıta Amirliği birimimizi aradıkları takdirde ihtiyaçlarını zabıtalarımız evlerine kadar götürüp teslim ederler. 65 yaş üstü vatandaşlarımızdan gelen her talebi değerlendireceğiz. Böylece günlük ihtiyaçlarının karşılanması adına dışarıya çıkma ihtimallerini en aza indirmeye çalışıyoruz.”

Yılmazlar, 65 yaş ve üstü vatandaşların unutulmadığını vurgulayarak, ihtiyaç sahiplerinin zabıta birimini arayarak talepte bulunulmaları halinde imkanlar elverdikçe ihtiyaçların ulaştırılacağını kaydetti. 65 yaş üstü bir vatandaşın cepten kendisini arayıp ekmek rica etmesi üzerine marketten aldığı ekmekleri vatandaşın ikametgahına götüren Yılmazlar, “Sevgili vatandaşlarım, bu teyzemiz gibi duyarlı davranarak dışarı çıkmazsanız, ihtiyaçlarınız için bizleri ararsanız seviniriz. Hepinize bol sağlıklı günler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

bornovada-yardimlar-geliyor

‘Bornovalılar endişe etmesin, sizin için sokaktayız’

bucada-ekmek-dayanismasi3

Buca’da ekmek dayanışması