in ,

BİK İzmir Şube Müdürü Çakır’a veda plaketi

Basın İlan Kurumu İzmir Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır’a, İzmir medyasına verdiği katkılardan dolayı İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Günlük Yerel Gazete Sahipleri ve Temsilcileri tarafından plaket verildi

bik-izmir-sube-muduru-cakira-veda-plaketi

Basın İlan Kurumu (BİK) İzmir Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır, İstanbul Şube Müdürlüğü’ne atandı. Çakır’a, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve Günlük Yerel Gazete Sahipleri ve Temsilcileri tarafından İzmir medyasına verdiği katkılardan dolayı plaket verildi.

Çakır, 3.5 yıl gibi kısa bir süre kalmasına rağmen İzmir’de birçok projeyi gerçekleştirmeyi başardı. Çakır’ın girişimiyle genç gazetecilerin istihdam edilmesi için Basın İlan Kurumu İzmir Şubesi, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, İzmir’de günlük yayın yapan gazeteler ve İşkur işbirliğinde 25 gazeteci istihdam edildi. Çakır, yerel medyanın güçlenmesi noktasında yapılan tüm çalışmalara destek verdi.

Teşekkür plaketi

İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Yerel Gazeteler Platformu hizmetlerinden dolayı Ömer Faruk Çakır’a teşekkür plaketi verdi. İGC ve Günlük Yerel Gazete Sahipleri ve Temsilcileri adına plaketi takdim eden İGC Başkanı Misket Dikmen, “Görev süreniz boyunca uyumlu bir şekilde çalıştık. İşbirliği içerisinde güzel işler de yaptık. İzmir basınına verdiğiniz katkılardan dolayı ayrıca teşekkür ederiz. Yeni görevinizde başarılar dilerim” dedi.

‘Büyük bir aileyiz’

Plaketi aldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Çakır, “Hepimiz büyük bir aileyiz. Her kese gösterdiği dayanışma için çok teşekkür ederim. Yerel medyanın kalkınması için ne gerekiyorsa elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. İnce davranışınızdan dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

karsiyakaya-deniz-taksi-mujdesi

Karşıyaka’ya deniz taksi müjdesi

yeni-feribotun-isim-tartismasi-sona-erdi

Yeni feribotun isim tartışması sona erdi