in ,

‘Bir elin verdiğini diğer el görmesin’

AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Polat, vatandaşın zor günlerini biraz daha rahat geçirebilmeleri için yardım çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi

bir-elin-verdigini-diger-el-gormesin

Korona virüs salgını ile mücadele günlerinde her zaman vatandaşın yanında olmaya özen gösterdiklerini belirten AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Polat, çalışmalarını anlattı. Mahalle başkanları aracılığı ile erzak yardımlarını sürdürdüklerini belirten Polat, “Yapılan yardımları fotoğraflayarak sosyal medya ya da başka bir platform üzerinden paylaşım yapmamaları adına telkinde bulunduk. Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek anlayışı ile çalışmalarımızı yapıyoruz. Fakat maalesef şu anda CHP’li yerel yönetimlerden aynı hassasiyeti göremiyoruz. Bu işi şov malzemelesi haline getiriyorlar” dedi.

‘HEDEFİMİZ 5 BİN’

Bayraklı’da taşra olarak adlandırılan merkeze uzak ilçelerde yoğunluk olduğunun altını çizen Polat, gelecekteki 25 gün için belirledikleri hedefleri de anlattı. Topladıkları yardımları Vefa Grupları’na yönlendirdiklerini dile getiren Polat, şu açıklamalarda bulundu: “Teşkilat olarak şimdiye dek bin kişiye erzak yardımında bulunduk. Gençlik Kollarımız 65 yaş üstü için bir grup oluşturdu zaten. Taşranın aslında yoğunluk olduğu bir ilçe Bayraklı, önümüzdeki 25 günde vatandaşımıza 2 bin koli veya alışveriş kartı dağıtacağız. Bununla ilgili bir market ile anlaşma yapmaya hazırlanıyoruz. Elbette bazı hayırseverlerden yardımlar da alındı. Bizim total olarak hedefimiz 5 bin koli yardım gerçekleştirebilmek. Ayrıca,‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’ kampanyasına teşviklerimiz oldu. Bize ulaşan taleplerin tamamıyla ilgileniyoruz. Ya kendimiz karşılıyoruz ya da sosyal yardımlaşma vakfına yönlendiriyoruz.  Kayıtsız kalma lüksümüz yok böyle bir dönemde. Mahalle başkanlarımıza hep aynı telkini yapıyoruz, partili partisiz gözetmeyin diyoruz. Bu kriz bir partinin krizi değil.  Parti olarak çok başarılı bir süreç yaşadık. Hem sağlık hem ekonomi anlamında. Bunu itibarsızlaştırmak ya da öne çıkmak için girişilen adımlar oluyor fakat partili partisiz gözetmek hatadır, yanlıştır bu süreçte” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

dogruyol-valinin-sozleri-bizi-uzdu

‘Devlet sağlıkçıların ailesine sahip çıkmalı’

besiciler-kuserse-yiyecek-et-bulamayiz

‘Besiciler küserse yiyecek et bulamayız’