in

Bir Kira Bir Yuva kampanyası başladı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Bir kira bir yuva” kampanyasına başvuru yapan 28 bin 466 depremzedenin barınma ihtiyacı için Türkiye’ye yardım çağrısında bulundu

bir-kira-bir-yuva-kampanyasi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “30 Ekim 2020 depreminde İzmir olarak canımız çok yanmıştı. O zaman, önümüz kış, insanlar çadırlarda konteynerlerde kalmasın demiştik ve bu kampanyayı başlatmıştık. Olağanüstü büyük destek gördü kampanyamız. 1 ay sonra İzmir’de çadır kalmamıştı. Şimdi bunu Türkiye’ye yaymak istiyoruz, 14 milyon insan etkilendi. Dışarıda hayatını sürdürmek zorunda kalan 10 binler var. 28 bin 466, bize başvuru yapan depremzede vatandaşımız var. Bu sayıyı durdurduk, bizim yapacağımız artan değil eksilen kampanya. 10 bin TL ile bir kira yardımı yapacağız. Milletten millete aktarılan bir kampanya olacak. Birçok kampanya yürütülüyor ama bizimkisi doğrudan doğruya” dedi. Soyer, bugün gündeme gelen SMS ile bağış hakkında ise, “Kampanyanın SMS ile bir bağlantısı yok, biz milletimizle milletimizi buluşturacağız” açıklamasını yaptı.

Kampanyaya ilk katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. CHP Lideri; “Bir maaşımı daha bu kampanyaya bağışlıyorum. İnanıyorum ki milletimiz bugünleri dayanışma içinde aşacak. Biz üstümüze düşeni yapalım. Kimsenin umutsuz olmasını istemem. Bu acıyı da hep birlikte aşacağımıza inanıyorum” dedi.

kriz-cozuldu

SMS krizi çözüldü! Valilikten açıklama geldi

28-subat-davasinda-14-kisi-hakkinda-yakalama-karari-cetin-dogan-mugla-cezaevinde

Arkadaşlarını tüfekle öldürdüğü gerekçesiyle iki kişi tutuklandı