in ,

‘Biraz sabredelim güzel günler göreceğiz’

AK Parti Buca İlçe Başkanı Murat Yeşiltay, korona virüs salgını sürecinde yoğun talep ve şikayetler aldıklarını söyledi, “İhtiyaçlara yetişmeye çalışıyoruz” dedi

biraz-sabredelim-guzel-gunler-gorecegiz

AK Parti’de Genel Merkez’in teveccühünü alarak Buca İlçe Başkanlığına atanan Murat Yeşiltay, korona virüs salgını sürecinde çok yoğun çalıştıklarını ifade ederek, “Biraz sabretmeliyiz. Güzel günler göreceğiz” dedi.
Yaşanan salgın sürecinde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan İlçe Başkanı Murat Yeşiltay, büyük bir yoğunluk olduğunu söyledi. Yeşiltay, “Talepleri karşılamada ve çalışmada fazlasıyla yoğunuz. Son zamanlarda özellikle ihtiyaç sahibi olan vatandaşların erzak talepleriyle ilgileniyoruz. Yardımcı olmaya çalışıyoruz. Buca’da herhalde ortalama 1500 civarı erzak dağıtımımız oldu. Bir kısmını kendi imkanlarımızla tedarik ettik. Yardımların bir kısmı ise eş dost hayırseverlerin ve bir kısım il başkanlığımızın bizlere temin ettiği erzaklardan oluştu. Buca büyük bir ilçe bu nedenle taleplere yetişmeye çalışıyoruz. Vatandaşın erzak ihtiyacı varsa erzak, kolonya varsa kolonya… Tüm ihtiyaçları göz önüne aldık. Hep ihtiyaçlar doğrultusunda hareket etmeye çalışıyoruz” dedi.

‘NORMALLEŞME SÜRECİ’

Bu süreçte vatandaşlardan çeşitli şikayetler de aldıklarını iddia eden Yeşiltay, “Bizler vatandaştan şikayet telefonları alıyoruz. Belediyenin kendi partisini kayırdığı yönünde yakınmalar oluyor. Bize herhangi bir yoldan bu whatsapp olabilir, diğer iletişim ağları olabilir ulaşan kimseye soru dahi sormuyoruz. Bu gibi şikayetler hiç hoş değil. Bayramdan sonra rahat bir şekilde dışarı çıkılacak pozisyon oluşuyor. Kurallarda gevşemeye gidilecek gibi bir beklentimiz zaten artık hepimizde var. Rahatlama gelmesi ile normalleşme sürecine girme ile berberlerin açılması, yeme içme mekanlarının açılması, işsiz kalan vatandaşın evine ekmek götürmesini sağlar. Biraz sabredersek güzel günleri göreceğiz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk  / Özel Haber

bu-sartlar-altinda-ne-yer-ne-iceriz

‘Bu şartlar altında ne yer, ne içeriz?’

marmaris

Ege Bölgesi’nin tarifsiz güzelliği: Marmaris