in ,

“Biz Varız” büyüyor: DİSK’ten destek

Tunç Soyer’in çağrısıyla başlatılan “Biz Varız” dayanışma kampanyasına Büyükşehir Belediyesi’nde örgütlü DİSK Genel İş, iki bin iki yüz gıda paketiyle katıldı

biz-variz-buyuyor-diskten-destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Biz Varız” kampanyasına DİSK Genel İş’in 1 ve 3 nolu şubelerine bağlı çalışan Büyükşehir Belediyesi personeli iki bin iki yüz gıda paketiyle katıldı. Sendikalı belediye personeli maaşlarından arttırarak aldıkları gıda paketlerini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Kültürpark 3 nolu holde kurulan lojistik merkezine “Umut Bizde Hayat Bizde Kent Yaşar Elimizde” sloganlarıyla getirdi.

Bu dayanışma akıllarda kalacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgınına karşı yürüttükleri mücadeleye destek veren sendikalı belediye personeline teşekkür ederek, “Sizlerin emeklerinize sağlık. Her birinizi tek tek alnınızdan öpüyorum. İzmir adına size minnettarız. Bugünlerden geriye doğru baktığımızda aklımızda kalacak olan tek şey bu dayanışmamız olacak. İzmirli bunu asla unutmaz. Sizlerin hem emeğinizle hem maaşlarınızdan arta kalanla verdiğiniz katkı her türlü takdirin üstünde. Bu kolay bir organizasyon değil. Gıda paketlerinin içinde bir aileye bir iki ay yetecek kadar malzeme var. İyi ki varsınız. İyi ki DİSK var ve iyi ki beraberiz&r dquo; diye konuştu.

Türkiye’ye örnek dayanışma

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ise kampanyaya destek veren tüm emekçilere teşekkür etti. DİSK Genel İş Sendikası Genel Sekreteri Şükret Sevgener, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik çalışmalarını uzun süredir takdirle izlediklerini belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı bu organizasyona DİSK ailesi olarak katkı koyan tüm emekçilere teşekkür ediyorum. Türkiye’ye örnek oldunuz, olmaya devam ediyorsunuz. Tüm Türkiye İzmir’i ve DİSK ailesini izlemeye devam etsin” dedi.

unlu-tarihci--yazar--Orhan-Kologlu-hayatini-kaybetti

Ünlü tarihçi- yazar Orhan Koloğlu, hayatını kaybetti

pazarlarda-fiyat-artisi

İzmir’de sokağa çıkma yasağı öncesi pazarlarda fiyat artışı