in ,

‘Bizim sözümüz var: Her şey Buca için…’

Pandemide zorluk çeken vatandaşın yanında olduklarını söyleyen MHP Buca İlçe Başkanı Altınkeser, “Böylesi dönemlerde siyaset yapılmasına karşıyım” dedi

bizim-sozumuz-var-her-sey-buca-icin

Türkiye, geçtiğimiz mart ayından bu yana korona virüs salgını ile mücadele ediyor. Yaşanılan pandemi nedeniyle geçim sıkıntısı çeken vatandaşın her zaman yanlarında olmaya çalıştıklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Buca İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser, çalışmalarını Ege Telgraf’a anlattı. “Gönüllere dokunmaya çalışıyoruz” diyen Altınkeser, bundan sonraki süreçte de her zaman vatandaşın yanında olacaklarını belirtti.
Çalışmaların dört ayrı etapta ve bir hayli yoğun geçtiğini söyleyen İlçe Başkanı Altınkeser, “İlk olarak gıda ve benzeri malzemeleri tedarik ediyor, ihtiyaç sahiplerini tespit ederek onlara ulaşmalarını sağlıyoruz. İkinci olarak eğitimle ilgili test kitapları gibi yararlı olan materyalleri çocuklarımızla buluşturuyoruz. Tıbbi malzemeler bölümümüzde özellikle yine çocuklarımıza şurup, antibiyotik gibi gereksinimleri olan ürünleri temin ediyoruz. Bir de biliyorsunuz kış mevsiminde en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri de ısınma malzemeleri… Odun, kömür gibi yakacak malzemelerine gereksinim duyan ailelerimizi de tespit edip mahalle teşkilatlarımız ve muhtarlarımız vasıtasıyla ulaştırıyoruz” dedi.

‘KİMSEYİ AYIRT ETMEDEN’

Korona virüs süreci içinde İzmir’de en çok etkilenen ilçelerden birinin Buca olduğunu da sözlerine ekleyen Altınkeser, “Vaka sayılarının en yoğun görüldüğü yerlerden biri Buca’ydı. Çok şükür ki bu oran azalmaya başladı. Bizler de bu süreçte zorluk yaşayan vatandaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Buca’da özellikle Çaldıran ve Göksu Mahallelerimiz’de ihtiyaç sahibi çok vatandaşımız var. Geçtiğimiz günlerde de orada kapı kapı gezerek 500 kilo mandalina dağıttık. Önce muhtarımıza giderek dağıtım yapacağımızı söyledik. O da, ‘Adresleri tespit edelim, birlikte dağıtalım’ dedi. Bizler de, ‘Adres belirlememize gerek yok, her gönüle dokunacağız’ dedik. Kimin nasibinde varsa o şekilde dağıtımlarımızı yapıyoruz. ‘Yok parti üyemiz olsun, ülkücü olsun’ diye değil, ihtiyaç sahibi kim varsa; Türkü, Kürdü, Alevisi, Çerkezi, Romanı, Göçmeni her kim varsa onlara dokunmaya çalışıyoruz. Vatandaşımıza bu zor günlerde moral ve motivasyon sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Bazı vatandaşların yapılan yardım işlerine yönelik, ‘Bu değirmenin suyu nereden geliyor?’ diye sorduğunu da aktaran Başkan Altınkeser, “Emin olun ki hiçbir kurum ya da kamu kuruluşu arkamızda değil, bir toplu iğneleri dahi yok. Kendi içimizde ve bize destek olmak isteyen vatandaşlarımızın yardımlarıyla bu işi çeviriyoruz” dedi.

‘BÖYLESİ DÖNEMLERDE…’

Siyasi partilerin sadece seçim zamanında değil, her an vatandaşın yanında olacak çalışmalar yapması gerektiğinin altını da çizen MHP Buca İlçe Başkanı Altınkeser, “A’dan Z’ye herhangi bir vatandaşımız bize ulaşıp ihtiyacını bildirdiği zaman hepimiz seferber oluyor, 24 saat dahi geçmeden o ihtiyacı karşılıyoruz. Her çalışmanın içinde bizzat ben de yer alıyorum. Vakti geldiğinde, seçimler yaklaştığında zaten siyaset yapılır ama böylesi dönemlerde siyaset yapılmasına son derece karşıyım. Göreve geldiğimden beri 14 ay oldu; bugüne kadar hiç siyaset yapmadım desem yeri var… Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayırt etmeden, kim ‘Dardayım’ diyorsa onun yanında olmaya çalışıyoruz. Kimsenin ne mezhebine ne de siyasi kökenine bakmaksızın bu zor günleri atlatmaya çalışıyoruz. Bizi ayakta tutanın Türk Milleti’nin birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu olduğuna inanan bir insanım. Bunu da yaptığım işlere yansıtmaya çalışıyorum. Bunun herkese de örnek olmasını arzu ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak benzer işleri 30 ilçemizin tamamında yapmaya çalışıyoruz. Pilot ilçelerimizden biri de Buca. Hızlı ve güçlü ilerliyoruz. Artık bir araçla sokağa girdiğimizde insanlar hemen sokağa iniyor. Vatandaşın bizi beklediğini biliyoruz. Onlar da MHP’nin her zaman onların yanında olduğunu ve her verdiği sözü tutacağını biliyor. Bizim onlara sözümüz var: Her şey Buca için, her şey Bucalı için…” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

sorunun-cozumu-icin-radikal-tavir-gerekli

‘Sorunun çözümü için radikal tavır gerekli!’

izmir-buyuksehir-belediyesinden-anit-agaclara-genclik-asisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden anıt ağaçlara gençlik aşısı