in ,

Bölünmez Çankırı’dan ‘koronavirüs’ temasları

İzmir’in koronavirüsle mücadele durumunu İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden detaylı bir şekilde öğrenen AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, gelişmelerin umut vericiği olduğunu ancak maske kullanımı ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini belirtti

bolunmez-cankiridan-koronavirus-temaslari

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüsle mücadele kapsamında ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ olarak tanımladığı yeni bir safhaya geçiyoruz açıklamasının ardından sahadaki temaslarını hızlandırdı. Ankara’da yoğun geçen meclis mesaisinde AK Parti Grubunun çalışmalarının tamamında yer alan Bölünmez Çankırı, koronavirüsle mücadelenin yeni bir aşamaya geçmesiyle İzmir’deki temaslarını da artırdı.
Koronavirüsle mücadelenin en yoğun yaşandığı dönemlerde İzmir’deki teşkilatlar ile iletişimi kesmeyen Bölünmez Çankırı, video konferanslarla 30 ilçenin tamamında teşkilatlara ve vatandaşlara moral aşıladı. İzmir’deki koronavirüs mücadelesindeki son durumu öğrenmek adına İzmir’de ilk olarak İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştiren Bölünmez Çankırı’ya, AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş da eşlik etti.

İZMİR’İ SÜREKLİ TAKİP EDİYORDUM

‘Kontrollü Sosyal Hayat’ kurallarına uyulan ziyaret kapsamında İzmir İl Sağlık Müdürü Op.Dr. Mehmet Burak Öztop’la görüşen Bölünmez Çankırı, İzmir’in pandemi ile mücadelesi hakkında bilgiler aldı. Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Bölünmez Çankırı, “TBMM’nde yoğun geçen mesai döneminde aynı zamanda koronavirüsle mücadelemiz de tüm hızıyla devam ediyordu. Türkiye ve İzmir’in durumunu Ankara’da olduğum dönemde de an be an takip ediyorum. İyi dilek ve temennilerimiz tüm Türkiye’deki vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımızla olduğu gibi İzmirli vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımızladır. Hastalık dolayısıyla uzun bir süredir vatandaşlarımızdan uzak durmak durumunda kaldık. Ancak hem bizim hem onların sağlığı hem de toplum sağlığımız için böyle davranmamız gerekiyordu” dedi.

DÜNYAYA ÖRNEK OLUYORUZ

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hükümetteki ilgili bakanlıklar, milletvekilleri ve illerin mülki idari amirleri ile pandemi sürecinin Türkiye’nin her noktasında başarı ile sürdürüldüğünü sözlerine ekleyen Bölünmez Çankırı, “Bu süreçte tüm kurumlarımız üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirmektedir. Tabiki burada başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın önderliğinde sağlık çalışanlarımızın çalışmalarını ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Gece-gündüz, mesai kavramı olmadan çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç olarak görüyorum. Ülkemizin sağlık alanında yaptığı yatırımları bugünlerde çok daha iyi görme fırsatımız oldu. Milletimize hizmet yolunda sağlıktan taviz vermeyen politikalarımızın meyvesini bugünlerde çok şükür iyi bir şekilde alıyoruz. Pandemi sürecini dünyaya örnek olacak şekilde geçiriyoruz. Bu vesileyle yapılan yatırımlarda emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

MASKE VE SOSYAL MESAFE UYARISI

İzmir İl Sağlık Müdürü Op.Dr. Mehmet Burak Öztop’tan İzmir’in son durumu ile ilgili umut verici veriler aldığının da altını çizen Bölünmez Çankırı, “Müdürümüze gerçekleştirdiğim ziyarette İzmir’in son durumu hakkında da bilgiler alma fırsatımız oldu. İzmir genelinde koronavirüsle mücadele kapsamında gözle görülür bir iyileşmenin söz konusu olduğunu kendileri bizlere iletti. Sayın Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıklamalarından da Türkiye genelindeki iyileşme sürecinin İzmir’e de olumlu yansıdığını gördük. Duyduğum güzel haberler neticesinde İzmirli sağlık çalışanlarımız ve hemşerilerimiz adına bir kez daha mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Dualarımız ve tüm kalbimiz koronavirüsle savaşan sağlık çalışanlarımız ve hemşerilerimizledir. Ama bakanımızın da dediği gibi tedbiri elden bırakamayız. Vatandaşlarımdan tedbirlere uyarak özellikle sosyal mesafe ve maske kullanımına azami dikkat etmelerini rica ediyorum. Ramazan Bayramından sonraki normalleşme sürecinde sosyal mesafe ve maske kullanımı koronavirüsle mücadelemizde en önemli tedbirimiz olacaktır. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden kuvvetli değildir” şeklinde konuştu.

tirda-uyusturucuyla-yakalanan-2-kisiye-gozalti

TIR’da uyuşturucuyla yakalanan 2 kişiye gözaltı

izmir-dogal-yasamla-butunlesecek

İzmir doğal yaşamla bütünleşecek