in ,

Borç yapılandırma düzenlemesi belli oldu: 2 bin TL altı vergi cezaları kaldırılıyor

Ana gündem başlığı Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma düzenlemesi olan Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Buna göre; vergi borcu cezaları kalkıyor, taksitli ödeme geliyor ve trafik cezaları puanları siliniyor

belediye-baskanindan-borc-aciklamasi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırlıyoruz. Kamu kuramlarına olan borçların cezalarını yeniden yapılandırıyoruz.  Vergi dairelerine 31 Aralık 2022’den önce 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımızın cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz. Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Tüm bu borçlara belirli oranla güncelleme ve taksit imkanı getiriyoruz. Davalı vergi ve prim dosyaları da bu kapsamda olacak.

Sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralamalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. Yaklaşık 2,5 milyon sürücünün ceza puanı silinecek ve bu sebeple geri alınan 10 bine yakın ehliyetin iadesi sağlanacak.” (NTV)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Seçim için en uygun tarih 14 Mayıs 2023’

komsusunun-silahli-saldirisinda-22-yasindaki-genc-canindan-oldu

Komşusunun silahlı saldırısında 22 yaşındaki genç canından oldu