in ,

Bornova denetim raporuna AK Parti’den şerh

Bornova Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında belediye denetim raporuna AK Parti’den şerh geldi

Bornova Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı Başkan Mustafa İduğ’un yönetimine gerçekleştirildi. Denetim raporunun okunduğu mecliste faaliyet raporunun sonraki meclise bırakılması kararlaştırıldı.

“Teker yanlış yola girdi, umarım düzelir”
Meclis toplantısında İstanbul Sözleşmesi ile ilgili CHP grubunun bildiri okuması gerginlik yarattı. AK Parti Grup Başkanvekili Fatih Taştan meclis gündeminde olmayan konuların meclise taşınmasını eleştirdi. Taştan, “Biz meclislerin ılımlı bir havada geçmesi için hep çaba sarf ettik. Şimdi teker yanlış yola girdi. Umarım düzelir” dedi.
Meclis açılışının ardından CHP Grup Başkanvekili Bahar Gürsu İstanbul Sözleşmesi’nin feshiyle ilgili CHP grubu adına bir bildiri okudu. AK Parti, duruma tepki gösterdi.

Gürsu, İstanbul Sözleşmesi’nin bir gece vakti Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından feshedilmesinin kabul edilemeyeceğini ifade ederek, sözleşmenin uygulanması için mücadele edeceklerini söyledi.
AK Parti Bornova Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fatih Taştan da, bu konunun meclis gündeminde olmadığını, dilek ve temennilerde konuşulması gerektiğini ifade ederek, “Biz, ilçemizi ilgilendiren konuların gündemde olması ve meclisin ılımlı geçmesi için hep çaba sarf ettik. Bundan sonraki süreçte teker yanlış yola girdi. Umarım düzelir” diye konuştu.

Gürpınar’a park tartışması
Mecliste komisyonlardan gelen raporlar bölümünde Gürpınar Mahallesi’nde park yapılması yönündeki rapor da tartışıldı. Oy çokluğuyla meclis gündemine gelen raporla ilgili söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Sait Tatlı, “Mahalleli buraya park istiyor. Belediye böyle bir parkı istemiyor mu?” sorusunu yöneltti. Belediye Başkanı İduğ da, “Mahalleli burada park istemiyor. Bize gelen dilekçeler var” dedi.
Bunun üzerine söz alan AK Parti Üyesi Akın Dalgıç da 200 mahalle sakininden toplanan imzayı meclise sundu. Dilekçede 7010 numaralı sokak ve çevresinin park alanı olarak düzenlenmesi yönündeki talep yer aldı. CHP Meclis Üyesi Murat Kaya da AK Parti’nin iyi niyetli imza topladığını ifade ederek, “Burada bize ait olmayan bir yere park yapamayız. Biz de gidip mahalleden 200 tane istemeyen imza getiririz” ifadesine yer verdi. İYİ Grup Başkanvekili Kemal Sevinç de konunun iyice incelenip sağlıklı bir yerde park yapılması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Başkan İduğ, “Kararımızı alalım; ama Akın Bey ve bizim arkadaşlarımız bölgede inceleme yapsınlar. En uygun yerde park yapalım” sözünü verdi

Bornova esnafına katı atık ücreti müjdesi
Mecliste pandemide kapalı olan esnaftan katı atık bedeli alınmaması da oybirliğiyle kabul edildi. AK Parti Bornova Meclis Grubu’nun sunduğu esnaftan katı atık bedeli alınmaması önerisi mecliste oylandı. Pandemi destekleri kapsamında esnaftan bu yılın Ocak-Mayıs aylarının katı atık bedeli alınmayacak.
İşletmelerin kapalı olduğu 1 Ocak-31 Mayıs tarihine kadar katı atık ücreti almama kararı Hukuk-Plan ve Bütçe-Esnaf-Çevre ve Sağlık Komisyonları’ndan oybirliğiyle geçerek meclis gündemine geldi. Madde tüm grupların desteğiyle meclisten geçti. Buna göre koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olan kafe, kahvehane ve düğün salonu esnafından beş ay için katı atık bedeli alınmayacak.

Mazlum Vesek

eski-sevgilisi-tarafindan-darp-edilen-genc-kizin-olmek-istemiyorum-paylasimi

Eski sevgilisi tarafından darp edilen genç kızın “Ölmek istemiyorum” paylaşımı

turkiyede-son-24-saatte-koronavirusten-140-kisi-hayatini-kaybetti

Koronavirüs tablosu giderek ağırlaşıyor! 40 binin üzerinde yeni vaka, 176 yeni ölüm…