in ,

Bornova tasarruf etti, yatırımları artırdı

Başkan Mustafa İduğ, belediye kaynaklarını etkin ve verimli kullanarak sağladıkları tasarrufları yatırıma dönüştürdüklerini söyledi

bornova-tasarruf-etti-yatirimlari-artirdi

Kaynaklarını etkin ve verimli kullanan Bornova Belediyesi, sağladığı tasarrufları yatırıma dönüştürüyor. Bornova Belediyesi’nin 2018 yılında 31 milyon lira olan yatırım bütçesini yüzde 81 arttırarak 2019 yılında 69 milyon liralık yatırım yapması, Başkan İduğ farkı olarak değerlendirildi.

Araç filosunu satın aldığı araçlar ve iş makineleri ile güçlendirerek temizlik hizmetlerini öz kaynakları ve kendi personeli ile vermeye başladı, kiralamalara ödenen parayı yatırımlara ayırdı. 2019 yılı gelir bütçesini yüzde 92, gider bütçesini ise yüzde 90 gibi yüksek oranlarda gerçekleştirerek, hayalci değil gerçekçi olduğunu ortaya koydu.

Bizi izlemeye devam edin

Mali disiplin ile kendi ayakları üzerinde daha güçlü durabilen bir kurum yaratmayı hedeflediklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu hedefi meclisimiz ve tüm çalışma arkadaşlarımızla hep birlikte gerçekleştireceğimize olan inancım tamdır. 2019 yılında fiziki yatırımlarımızın yanında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimize eğitimi ile spora özendirmek amacıyla büyük projelerin temellerini attık. 2019 yılında araç filomuzu 36 milyon liralık satın alma ile yeniledik. Kamulaştırma ve hizmet binası olarak kullanılmak üzere 15.7 milyon liralık taşınmaz satın aldık. Bunun yanında bütçemizden kaynak ayırmadan, kentimizin kalkınması için sadece paydaşlarımızla yaptığımız çalışma neticesinde 3.5 Milyon lira değerinde 3 adet taşınmazı belediyemize kazandırdık. Bizi izlemele devam edin” dedi.

Belediye iştirakleri artık daha güçlü

Mali yapıları güçlendirilen belediye iştirakleri de kendi imkanlarıyla 5.7 liralık yatırım yaptı. BORBEL Personel AŞ tarafından personellerin taşınması için 4.7 milyon liralık yatırım ile 27 araç satın alındı. İZBAŞ AŞ de 2019 yılında 1 milyon TL’lik yatırım yaptı.

2019 Nisan’dan bugüne rakamlarla yatırımlar

Satın alınan araçlar 36 milyon TL

Satın Alınan hizmet binaları 15,7 milyon TL

Yol bakım ve onarımları 7 milyon TL

Yapım işleri için 4.5 milyon TL

Okul, kamu kuruluşları ve hizmet binaları bakımı 5.8 milyon TL

Diğer alanlara ayrılan bütçe

BELGEM ve Dijital Sınıf 2 milyon TL

Dezavantajlı gruplara sosyal yardım 6 milyon TL’lik

Spor, sosyal ve eğitim alanlarına 13.6 milyon TL

Sanatsal ve kültürel etkinlik ve projelere 2.3 milyon TL

Amatör kulüplere nakdi destek 1.2 milyon TL

Çevre ve insan odaklı çeşitli projeler için 750 bin TL’lik dış kaynaklı hibe.

jandarma-tutuklandi

Denetimleri sızdırdığı iddia edilen 2 jandarma tutuklandı

izmirde-otizmli-cocuga-okulda-siddet-iddiasi

 İzmir’de otizmli çocuğa okulda şiddet iddiası!