in ,

Bornova’da “Pazar” alışverişi Pazartesi yapılacak

Bornova’da sokağa çıkma yasağı nedeniyle Pazar günü hizmet veremeyen pazaryerleri Pazartesi günü kurulacak

bornovada-pazar-alisverisi-pazartesi-yapilacak

Bornova’da sokağa çıkma yasağı nedeniyle Pazar günü hizmet veremeyen tüm pazaryerleri Pazartesi günü açılacak. Bornova Belediyesi tarafından yapılan düzenlemeye göre; Bornova Merkez, Çamdibi, Mevlana, Pınarbaşı, Kandere ve Atatürk Mahallesi Şehit Kara Pilot Mehmet İlker Karaman Pazaryerleri Pazartesi günü kurulacak.

Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve esnafın mağdur olmaması için pazaryeri günlerinde sokağa çıkma yasaklarına göre düzenlemeler yaptıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, halkın pazaryerinden alışveriş etme alışkanlığına dikkat çekerek,

“Taze ve uygun fiyatlı gıdaya erişim açısından büyük önem taşıyan pazarlarımızın günlerinde yeni bir düzenlemeye gittik. Pazar günü kurulamayan altı pazaryerimiz Pazartesi günü açık olacak” dedi.

Ülke genelinde pazaryerleri için alınan; giriş-çıkışların kalabalığın önlenmesi adına kontrollü bir şekilde ayrı noktalardan yapılması, maske takmayan vatandaşların girişine izin verilmemesi, tüm esnafa getirilen maske ve eldiven kullanma zorunluğu, tezgah mesafesi gibi kuralları titizlikle uygulayan Bornova Belediyesi, ilçedeki tüm pazaryerlerinin girişlerine kendi imkanları ile üretimini yaptığı dezenfeksiyon tünellerinden yerleştirdi.

cigli-belediyesinden-dijital-kitap

Çiğli Belediyesi’nden dijital kitap

altayli-ozgurden-92-yasindaki-taraftara-super-lig-sozu

Altaylı Özgür’den 92 yaşındaki taraftara ‘Süper Lig’ sözü