in ,

‘Bornovalılar endişe etmesin, sizin için sokaktayız’

Bornova Belediyesi ekipleri, iki gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı boyunca telefon hatlarına ya da sosyal medya hesaplarına gelen her talebi karşılamaya çalışıyor.

bornovada-yardimlar-geliyor

Salgın nedeniyle sosyal yardımlarını aralıksız sürdüren, çöp toplama hizmetlerini 24 saate çıkartan Bornova Belediyesi, 10 Nisan gecesi geç saatlerde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından tüm ekiplerini ev alışverişini yapamamış ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönlendirdi.

Tüm imkanlarının Bornovalıların hizmetinde olduğu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “An itibariyle telefon hatlarımıza ya da sosyal hesaplarından gelen 450’ün üzerindeki talebi karşıladık. Şu ana kadar 3 binin üzerinde ekmeğin yanı sıra alışveriş yapamadığı için yiyeceği kalmayan 25 aileye gıda yardım paketlerimizden ulaştırdık. Gelecek talep sayısının süreç sonuna kadar birkaç bine ulaşacağını düşünüyoruz. Bornovalılar lütfen endişe etmesin, biz onlar için sokaktayız. Bornova Belediyesi her zaman onların yanlarında. Bornova 45 ilden büyük bir ilçe, her yere anında ulaşamayabiliriz ama her ihtiyaca yetişmeye çalışacağız” diye konuştu.

pinar-karsiyakada-tek-taylor-kaldi

Pınar Karşıyaka’da tek Taylor kaldı

beydag-yardim

Beydağ’da Başkan Yılmazlar, 65 yaş üstü vatandaşa ekmek götürdü