Sektör endeksleri arasında en fazla kazanan yüzde 0,87 ile taş toprak sektörü oldu. En çok kaybeden ise yüzde 0,73 düşüşle iletişim sektörü olarak kaydedildi.

Gram altın tarihi zirve sonrası düşüşe geçti Gram altın tarihi zirve sonrası düşüşe geçti

Dün satıcılı bir seyir izleyen Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,62 azalışla 10.796,57 puandan tamamlamıştı.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın faiz indirimi için "daha fazla iyi veri" aradıklarını belirtmesinin ardından küresel pay piyasalarında karışık bir seyir izlendiği ifade ediliyor. Powell'ın açıklamaları bugün de yatırımcıların odağında bulunmaya devam ediyor. Powell, en son enflasyon verilerinin mütevazı bir ilerleme gösterdiğini ve daha fazla iyi veri ile enflasyonun hedefe doğru sürdürülebilir şekilde ilerleyeceğine olan güvenlerini artırabileceğini belirtmişti.

Bugün yurt içinde sanayi üretimi ve işsizlik oranı, yurt dışında ise ABD'de toptan eşya stokları verileri ve Powell'ın Temsilciler Meclisi'nde yapacağı açıklamaların piyasalar üzerinde etkili olması bekleniyor. Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 10.900 ve 11.000 puanın direnç, 10.800 ve 10.700 seviyelerinin destek konumunda olduğunu vurguluyor.

Kaynak: NTV